В окупованому Криму лише 197 школярів цьогоріч навчалися українською мовою - експертка

В окупованому Криму лише 197 школярів цьогоріч навчалися українською мовою - експертка

Укрінформ
У тимчасово окупованому Криму лише 197 школярів цього року навчалися українською мовою.

Про це під час круглого столу “Деокупація і реінтеграція Криму: виклики у сфері освіти”, що відбувся в Укрінформі, повідомила керівниця напрямку національної адвокації в сфері освіти Центру громадянської просвіти «Альменда» Валентина Потапова.

“Є одна школа біля м. Феодосія, де до 9 класу навчалися 182 дитини українською мовою. Також 15 дітей навчалися українською в севастопольській школі. Тобто всього в Криму рідною мовою навчалися 197 дітей”, - сказала Потапова.

Вона підкреслила, що це - із 230 тисяч дітей, які цьогоріч навчалися у школах Криму, та 53 тисячі дітей - у школах Севастополя.

Читайте також: Верещук закликає країни не відправляти своїх дітей на відпочинок у Крим

За її словами, доступ до дошкільної освіти українською мовою мали 34 дитини.

Експертка додала, що на тимчасово окупованому півострові існує повна заборона на вивчення історії України.

“У школах не вивчають історію України дев’ять років. Доступу до історії України немає ані в бібліотеках, ані в Українських культурних центрах. У підручниках зі Всесвітньої історії, які впроваджуються за російськими стандартами, історії України не існує взагалі, а в історії Росії Україна не має суб’єктності — нашу державу показують як частину російської імперії. Тому діти взагалі не розуміють, що є держава Україна, український народ”, - наголосила Потапова.

Вона підкреслила, що стосовно дітей у Криму діє система знищення української ідентичності.

“Її мета - перетворити їх на росіян. Механізмами є такі уроки, як “розмови про важливе”, спрямовані на викривлення історії, також воєнно-патріотичні табори, кадетські класи, понад 874 загони Юнармії, членами якої є понад 30 000 дітей. На півострові більше загонів Юнармії, аніж шкіл”, - додала вона.

Читайте також: В окупованому Криму погіршується демографічна ситуація – депутатка

За словами Потапової, в освіті в Криму використовується демографічний інжиніринг, що полягає у витисканні людей із активною громадянською позицією, заохоченні до переїзду до Криму росіян, запровадженні таких програм, як “Земський вчитель”.

Вона додала, що під час реінтеграції Криму потрібно буде повернути в український освітній простір біля пів мільйона дітей.

“Це буде великий виклик, адже зміну свідомості в дітей у Криму можна порівняти із тоталітарною сектою”, - вважає експертка.

Як повідомлялося, за словами заступника постпреда Президента України в АРК Дениса Чистікова, загарбники в тимчасово окупованому Криму активізували роботу серед молоді.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-