Ташева пояснила, хто підпадатиме під кримінальну відповідальність у Криму після деокупації

Ташева пояснила, хто підпадатиме під кримінальну відповідальність у Криму після деокупації

Укрінформ
Не сотні тисяч, але тисячі людей на півострові мають понести кримінальну відповідальність.

Про це постійна представниця Президента України в АР Крим Таміла Ташева розповіла в інтерв'ю Укрінформу.

«Частина людей на півострові зрадила присязі, пішла працювати в окупаційні адміністрації. Вони зробили свідомий вибір, колаборували. Так, можливо, це було під тиском, або ж заради посад чи грошових преференцій. Ці особи здійснювали на окупованій території злочини проти нацбезпеки України. Це не сотні тисяч, але тисячі людей, і вони мають понести кримінальну відповідальність», - зазначила постпред Президента.

Однак, за її словами, лише за факт проживання на окупованій території не слід притягувати до відповідальності.

«Наприклад, якщо люди там вели не пов'язаний із заборонами бізнес, хоча ми й розуміємо, що вони сплачували податки окупантам. Проте якщо вони не порушували прав людини, не вчиняли воєнних та інших тяжких злочинів за нормами міжнародного права, не ухвалювали управлінських рішень, не розкрадали природні багатства, не сприяли утвердженню окупаційного режиму, не зрадили присязі, як це зробили прокурори, слідчі, судді, працівники СБУ і поліція, – вони не підпадатимуть під кримінальну відповідальність», - розповіла Ташева, додавши, що стосовно них можуть застосовувати люстраційні заходи.

Говорячи про те, чи повинні понести відповідальність вчителі, вона зауважила, що в цьому контексті має бути індивідуальний підхід, адже слід враховувати факт довготривалої окупації півострова.

Читайте також: Крим після деокупації: Ташева розповіла про алгоритм проведення виборів

«Якщо вчитель, завуч, методист або директор школи приймав управлінські рішення, займався пропагандою, насильницькою мілітаризацією свідомості дітей, він буде відповідати. Вчителі, які працювали в гуманітарній сфері – викладали російську мову і літературу, історію – фактично займалися пропагандою. Вони мають бути притягнуті до відповідальності або люстровані, без можливості певний час бути педагогами. Можливо, вони зможуть повернутися до професійної діяльності після додаткових курсів, підтвердження своїх знань через певний час – поки що ми не знаємо, який», - зазначила Ташева.

Читайте також: Незаконно прибулих до Криму росіян видворятимуть за індивідуальними рішеннями – Ташева

Як повідомлялося, секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що Україна звільнятиме тимчасово окупований Кримський півострів у такий спосіб, у який вважатиме за необхідне на час прийняття тих чи інших рішень.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-