Розглядається варіант видворення всіх громадян рф після деокупації Криму - Ташева

Розглядається варіант видворення всіх громадян рф після деокупації Криму - Ташева

Укрінформ
Від вирішення долі громадян рф у тимчасово окупованому Криму залежить безпека на півострові після деокупації.

Як передає Укрінформ, про це у колонці для “Української правди” написала постійна представниця Президента України в АРК Таміла Ташева.

“Наразі питання долі громадян рф, які опинились на тимчасово окупованих територіях Криму та Севастополя, це передусім безпекове питання та одна з гарантій неповторення агресії рф у майбутньому”, - зазначила вона.

Ташева наголосила, що згідно з українським законодавством, усі іноземці, які потрапили на півострів після 2014 року не через українські КПВВ або через них, але порушили терміни перебування, проживають на території Криму незаконно.

“Рішення просте та не суперечить міжнародному праву: населення, яке приїхало незаконно на територію півострова, має залишити Автономну Республіку Крим та Севастополь шляхом добровільного виїзду чи примусового видворення”, - акцентувала Ташева.

За її словами, чинне законодавство України передбачає можливість примусового повернення для іноземців та осіб без громадянства і на основі відповідного закону розроблятиметься механізм для видворення громадян рф із Криму.

Читайте також: В окупованому Криму триває прихована мобілізація - Ташева

Ташева наголосила, що наразі розглядається варіант видворення всіх громадян рф після деокупації Криму: “А після виїзду за межі України їхня подальша доля та можливість повернутися на територію України вирішуватиметься згідно з українським законодавством”.

За словами постійної представниці Президента, кожна справа розглядатиметься індивідуально, адже необхідно буде враховувати багато факторів.

Наприклад, Офісу Кримської платформи відомі випадки, коли громадяни рф, які проживали на тимчасово окупованих територіях, виявляли активну проукраїнську позицію, сказала вона.

За словами Ташевої, ідеться, зокрема, про близьких родичів політв’язнів у Криму, дружин незаконно ув’язнених кримських активістів, адвокатів з російським громадянством, які захищають кримськотатарських та українських активістів під час висунення їм сфальсифікованих обвинувачень в окупаційних судах.

Ташева зазначила, що представництво також вивчає міжнародний досвід видворення іноземців, наприклад, Хорватії, на яку під час розпаду Югославії у 1990-х роках напали Сербія та Чорногорія.

“Під час того, як Хорватія звільняла свої території шляхом успішних військових операцій "Блискавка" та "Буря", близько 200 тисяч сербів залишили тимчасово окуповані території самостійно”, - розповіла Ташева.

Однак Україна, за словами Ташевої, напрацьовуватиме свої кроки реінтеграції, "які будуть враховувати особливості ситуації на окупованому півострові, інтереси громадян України та сучасні українські реалії".

Читайте також: Загарбники змушують кримчан надавати матеріальну допомогу армії рф – Ташева

Як повідомляв Укрінформ, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров закликав росіян, які незаконно оселилися в тимчасово окупованому Криму, терміново залишити півострів.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-