Правозахисники закликають світ висловити протест проти затримань адвокатів у Криму

Правозахисники закликають світ висловити протест проти затримань адвокатів у Криму

Укрінформ
Правозахисники закликали міжнародну спільноту висловити протест проти затримань адвокатів в окупованому Криму і натиснути на державу-агресора для запобігання її новим звірствам.

Про це йдеться у заяві, яку оприлюднив Центр прав людини ZMINA, повідомляє Укрінформ.

Заяву підписали також ГО “КримСОС”, Кримська правозахисна група та Центр громадянських свобод.

"Свавільні затримання адвокатів свідчать, що рф перейшла до нового витка репресій в окупованому Криму. Відтепер окупанти переслідують не лише за вираження поглядів, мирні зібрання, релігійну діяльність, громадський активізм, журналістську діяльність, антивоєнну риторику чи будь-яку найменшу незгоду з діями рф у Криму, а й адвокатів, які надають професійну допомогу жертвам політичних репресій", - йдеться у документі.

Читайте також: Під окупацією рф Крим став одним із найнебезпечніших місць в ЄвропіЗеленський

Правозахисники наголосили, що залякування, тиск та переслідування адвокатів через їхню професійну діяльність є неприпустимими. Така практика суперечить міжнародним стандартам та національному законодавству, що встановлює гарантії для представників юридичних професій. Свавільні затримання адвокатів грубо порушують “Основні положення про роль адвокатів”, прийняті VIII Конгресом ООН по запобіганню злочинам (1990 р.), які гарантують можливість безперешкодного здійснення своїх повноважень захисниками (без залякування, недоречного втручання та покарання за професійну діяльність).

У заяві підкреслюється, що нових форм політичних репресій в окупованому Криму та масових звірств російських військ на материковій частині України "можна було уникнути, якби міжнародна спільнота рішучіше відреагувала на окупацію рф Криму та вторгнення на Донбас у 2014 році".

Фотоколаж Zmina
Фотоколаж Zmina

Правозахисники вважають, що в умовах багаторічного ігнорування росією практично всіх норм міжнародного права єдиним способом для припинення свавілля і звільнення політичних в’язнів, запобігання новим воєнним злочинам, злочинам проти людяності та грубим порушенням прав людини в Криму є деокупація півострова за допомогою наявних дипломатичних, санкційних та правових заходів, зокрема права на індивідуальну самооборону, передбаченого ст. 51 Статуту ООН.

Вони закликають уряди іноземних держав та міжнародні організації, зокрема учасників Кримської платформи, висловити рішучий консолідований протест проти свавільних затримань адвокатів в окупованому Криму; запровадити персональні санкції проти осіб, які причетні до грубих порушень прав людини у Криму, зокрема співробітників російської ФСБ, “Центру Е”, суддів та інших категорій співробітників окупаційної адміністрації та російських посадовців.

Заявники також вважають за необхідне надавати всебічну підтримку жертвам політичних репресій в Криму та їхнім родинам; продовжувати здійснювати моніторинг та документування порушень прав людини, воєнних злочинів та злочинів проти людяності в окупованому Криму і включати їх у регулярні звіти про ситуацію з правами людини в Україні.

Читайте також: У Криму біля будівлі «суду» окупанти затримали ще двох адвокатів

Крім того, вони закликають надавати допомогу уряду України у розслідуванні воєнних злочинів, злочинів проти людяності та грубих порушень прав людини в окупованому Криму.

Правозахисні організації наполягають, що потрібно посилити дипломатичний, санкційний та інших тиск на російську федерацію з метою запобігання новим звірствам у Криму та на материковій частині України, а також пришвидшення деокупації всіх територій України.

Як повідомляв Укрінформ, з 26 травня російські силовики затримали чотирьох адвокатів, які з перших днів російської окупації допомагають жертвам порушень прав людини в Криму. Спочатку за чужий допис в соцмережі схопили Едема Семедляева, потім засудили до 8 діб адмінарешту Назіма Шейхмамбетова, який його захищав. А 27 травня затримали Айдера Азаматова та Еміне Авамілєву, які прибули захищати Шейхмамбетова.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-