Суддів рф треба піддавати персональним санкціям за незаконне позбавлення волі кримчан

Суддів рф треба піддавати персональним санкціям за незаконне позбавлення волі кримчан

Укрінформ
До суддів, слідчих ФСБ, прокурорів рф, причетних до незаконного позбавлення волі кримчан, треба застосовувати персональні санкції. 

Про це йдеться у коментарі експерта-правозахисника Євгенія Ярошенка, опублікованому на сайті КримSOS, передає Укрінформ.

“Україна, Європейський Союз, Сполучені Штати Америки, Велика Британія та інші держави мають запровадити персональні санкції проти суддів, слідчих ФСБ, прокурорів, начальників пенітенціарних установ, які безпосередньо причетні до незаконного позбавлення волі громадян України в Криму та інших грубих порушень прав людини”, - вважає правозахисник.

Він нагадав, що у вівторок, 19 квітня, Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону оголосив вирок кримському татарину Емілю Зіядінову, який отримав 17 років колонії суворого режиму за сфабрикованими звинуваченнями в “організації діяльності терористичної організації” та “підготовці до захоплення влади”.

"Еміль – один з 84 політв’язнів у “справах Хізб ут-Тахрір”, яка з 2003 року на території росії визнана як “терористична організація”. Саме за, начебто, причетність до неї окупаційні суди виносять вироки від 5 до 19 років позбавлення волі. Підставою для затримання людей у Криму є активна громадянська позиція, наявність релігійної літератури чи навіть відвідування судових процесів та підтримка політв’язнів", - розповів Ярошенко.

Як вважає аналітик КримSOS, у справі проти Зіядінова потрібно притягнути до відповідальності конкретних суддів, слідчих та прокурорів, які висунули проти нього необгрунтовані звинувачення та винесли незаконний вирок.

Читайте також: Проти кримського активіста Приходька росія сфабрикувала чергову справу

“Потрібно притягнути до відповідальності прокурора Ігоря Надолинського та суддю Станіслава Жидкова. Прокурор, попри грубі порушення прав людини та міжнародного гуманітарного права, висунув необгрунтовані звинувачення Емілю. А суддя Станіслав Жидков виніс обвинувальний вирок, попри численні порушення права на справедливий суд”, – зазначив правозахисник.

За даними КримSOS, станом на квітень 2022 року, 144 особи піддаються політично вмотивованим кримінальним переслідуванням в окупованому Криму. З них 122 особи перебувають за гратами. З них 84 особи є політв’язнями у “справах Хізб ут-Тахрір”. 63 особи вже отримали політично вмотивовані вироки у вигляді позбавлення волі від 7 до 19 років, ще 31 особі загрожує подібна доля.

“Варто притягнути до відповідальності в українських судах та Міжнародному кримінальному суді всіх причетних до широкомасштабних політичних переслідувань в окупованому Криму. А також ввести проти кожного з них персональні санкції. КримSOS уже розпочав роботу над створенням реєстру таких осіб”, – додав Ярошенко.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-