Ключ до повернення окупованих територій лежить не в Донецьку, а в Сімферополі - дипломат

Ключ до повернення окупованих територій лежить не в Донецьку, а в Сімферополі - дипломат

Укрінформ
Активність російських військ поблизу українського кордону пов’язана з актуалізацією в міжнародному порядку денному питання окупації українського Криму Росією.

Як передає Укрінформ, таку думку в ефірі телеканалу «Дом» висловив Надзвичайний і Повноважний Посол України в Хорватії, Боснії та Герцоговині (2010-2017 рр.) Олександр Левченко.

На його думку, повернути до України тимчасово окуповані території Донбасу допоможе деокупація Криму. «Ключ до повернення тимчасово окупованих територій лежить не в Донецьку, а в Сімферополі. Якщо ми хочемо посилити свою переговорну позицію щодо Донбасу, ми маємо тиснути на кримське питання. Путін сказав, що Україна вступає до НАТО, щоби нібито потім у військовий спосіб [повернути окуповані Росією території]. Його ж Крим цікавить, його ж Донбас взагалі не цікавить», — наголосив він.

Читайте також: Подальша агресія РФ проти України матиме серйозні наслідки - Рютте

При цьому активність російських військ поблизу кордонів України пов’язана саме з актуалізацією в міжнародному порядку денному питання окупації Криму Росією, вважає Левченко.

«І чого він такий нервовий, ці [російські] війська [на українському кордоні], — тому що ми нарешті створили міжнародну платформу по Криму (Кримська платформа — ред.). Бо Крим — це ж для нього святе, а Донбас — розмінна монета», — уточнив дипломат.

На його переконання, питання деокупації сходу України вирішиться завдяки поверненню Криму до України.

«Чому саме в Сімферополі [лежить ключ до повернення тимчасово окупованих територій]? Тому що, якщо ми якимось дивом сьогодні повертаємо Крим, нам не треба Тристоронньої контактної групи щодо врегулювання ситуації на Донбасі (ТКГ), нам не треба Нормандського формату. Донбас автоматично повертається до України. Але, якщо ми домовимось щодо Донбасу, — щодо Криму треба вести окремі перемовини», — продовжив Левченко.

А отже, Україна повинна продовжити посилення теми Криму на міжнародних майданчиках.

«Тому, щоби посилювати нашу позицію щодо Донбасу, нам треба, зокрема, тиснути на кримську тематику. Те, що ми почали робити, і це дуже правильно», — підсумував дипломат.

Читайте також: Поразка Заходу в Україні буде чітким сигналом всьому світу – Кулеба

Як повідомлялося, в установчому саміті Кримської платформи 23 серпня минулого року взяли участь представники 46 країн та міжнародних організацій. Робота Кримської платформи триватиме за п'ятьма основними напрямами: зокрема, зміцнення міжнародної політики невизнання спроби анексії Криму, застосування обмежувальних заходів (санкцій), протидія порушенням прав людини, гарантування безпеки і свободи судноплавства і подолання економічних та екологічних наслідків окупації.

З кінця жовтня Росія стягує війська до українських кордонів. Західні ЗМІ з посиланням на джерела повідомляли, що російське вторгнення в Україну може статися на початку 2022 року, до цього можуть залучити близько 175 тис. військовослужбовців РФ.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-