МЗС вимагає публічного спростування заяви командувача ВМС Німеччини щодо Криму

МЗС вимагає публічного спростування заяви командувача ВМС Німеччини щодо Криму

Укрінформ
Міністерство закордонних справ України вважає категорично неприйнятними висловлювання командувача Військово-морських сил Німеччини Кая-Ахіма Шенбаха щодо втрати Україною тимчасового окупованого Криму і вимагає їх публічного спростування.

Про це йдеться у наданому Укрінформу коментарі речника МЗС Олега Ніколенка.

«Кримський півострів може бути втрачений лише в уяві німецького віцеадмірала. Крим неодмінно повернеться завдяки наполегливим зусиллям України та її партнерів, які виявлятимуть рішучість в протидії державі-агресору. У зв’язку з цим потребує роз’яснення з боку німецького уряду, як слова командувача ВМС корелюються з послідовною підтримкою Німеччиною Кримської платформи», - зазначив Ніколенко.

Він додав, що у МЗС були «особливо здивовані почути сентименти пана Шенбаха про необхідність відновлення діалогу з Росією». У цьому контексті речник МЗС акцентував, що ці слова прозвучали у той час, коли кількість жертв російської агресії вже перевищила 14 тисяч, понад стотисячна армія Росії вишикувалася вздовж українського державного кордону, на Донбасі продовжують гинути люди від російських куль, а Крим перетворився на ґетто прав людини та озброєний до зубів авіаносець, що становить загрозу усьому Чорноморському регіону.

Ніколенко також привернув увагу до того, що на території самої Німеччини російські спецслужби знищуюють політичних опонентів, проводять дезінформаційні кампанії та намагаються втручатися у внутрішні справи.

Читайте також: Крим — це Україна: прем’єр Словаччини спростував заяву міністра про «шкоду» від санкцій

«Навіть намагання зрозуміти Путіна з боку командувача ВМС Німеччини повинно мати свої моральні, політичні та безпекові межі. У цьому випадку ці межі грубо порушені. Вимагаємо публічного спростування висловлювань командувача ВМС з боку уряду Німеччини, які підважують суверенітет та територіальну цілісність України і підривають зусилля із деескалації безпекової ситуації в Європі», - заявив речник МЗС.

Як повідомляли ЗМІ, командувач ВМС Німеччини, віцеадмірал Кай-Ахім Шенбах на конференції індійського інституту оборонних досліджень імені Манохара Паррікара заявив, що Кримський півострів втрачений Україною, і він ніколи не повернеться до її складу. Він також вважає, що Росія - важлива країна, з якою необхідно підтримувати діалог.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-