В окупованому Криму затримали адвоката, який прибув на допомогу активістам

В окупованому Криму затримали адвоката, який прибув на допомогу активістам

Укрінформ
В окупованому Криму силовики затримали адвоката Едема Семедляєва. 

Про це у відео, опублікованому "Кримською солідарністю" у Фейсбуці, повідомив адвокат Назім Шейхмамбетов.

Його "адміністративну справу" разом зі справами понад 20 активістів, затриманих напередодні біля будівлі "Кримського гарнізонного військового суду", розглядатимуть у Центральному районному "суді" м. Сімферополя.

"Це вже друге масове затримання кримських татар біля будівлі Кримського гарнізонного військового суду. Але сьогодні ця ситуація відзначилася тим, що адвокат, який прибув для надання юридичної допомоги, також був підданий адмістративному затриманню. Щодо нього було складено адміністративний протокол про адміністративне правопорушення", - повідомив Шейхмамбетов.

Читайте також: Кулеба закликав ЄС застосувати новий механізм санкцій проти окупантів у Криму

На його думку, це пряме перешкоджання адвокатській діяльності.

"Мало того, що затримали людей біля суду, які прийшли, щоб реалізувати своє законне право на відправлення правосуддя через участь у відкритому судовому засіданні, так ще й адвокатів, які прибули для надання допомоги, також затримали", - сказав Шейхмамбетов.

Адвокат зазначив, що затримані громадяни дотримувалися всіх заходів для того, щоб унеможливити будь-який ризик для поширення коронавірусної інфекції.

Він підкреслив, що адвокати продовжуватимуть забезпечувати захист своїх довірителів, і доводитимуть "суду", що співробітники поліції не мали підстав для затримання людей, а навпаки, стали на заваді громадянам у реалізації їхніх конституційних прав.

Шейхмамбетов уточнив, що всі протоколи адміністративних справ будуть розглянуті 26 жовтня у Центральному районному суді м. Сімферополя, точний час засідань невідомий.

Зазначається, що Семедляєв написав заяву до «Адвокатської палати» Криму зі скаргою на дії поліцейських та проханням захистити його права у Федеральній палаті адвокатів РФ.

«Адвокат Едем Семедляєв написав заяву до асоціації із захисту прав адвокатів «Адвокатська палата Республіки Крим» зі скаргою на дії співробітників поліції. Під час надання юридичної допомоги затриманому біля Кримського гарнізонного військового суду в Сімферополі журналісту та слухачам на нього склали два адміністративні протоколи за «непокору співробітникам поліції» (стаття 19.3 КоАП РФ)», - йдеться у повідомленні.

У своїй заяві адвокат поінформував, що 25 жовтня близько 16 години він прибув до Центрального відділу поліції для надання юридичної допомоги затриманим, у тому числі кореспонденту «Кримської солідарності» Зідану Аджикелямову, пред'явивши ордер на захист та посвідчення адвоката.

Один із затриманих попросив адвоката Семедляєва взяти участь у складанні на нього адміністративного протоколу, у зв'язку з чим поліцейські почали кричати на підзахисного Семедляєва та погрожувати, що складуть на нього протокол за «непідкорення співробітникам правоохоронних органів».

Далі силовики почали знімати те, що відбувається на відео. У відповідь на це адвокат також дістав мобільний телефон, щоб вести аудіозапис порушень співробітників відділу поліції, пояснивши, що дії щодо аудіофіксації під час надання правової допомоги регламентовані ст. 243 КпАП РФ.

Проте оперуповноважений Руслан Шамбазов зажадав від адвоката прибрати телефон, після чого Семедляєва відвели до окремої кімнати, де від нього вимагали роздягтися у присутності двох людей та співробітника поліції. Захисник заявив, що робити цього не буде, але зняв верхній одяг та витягнув речі з кишень.

"Після чого поліцейські почали складати протокол про адміністративне правопорушення", - повідомив Семедляєв.

Як повідомляв Укрінформ, напередодні в окупованому Криму співробітники так званих правоохоронних органів затримали понад 20 кримськотатарських активістів, які прийшли до будівлі "Кримського гарнізонного військового суду" у м. Сімферополі, їх доставили до відділу поліції "Центральний" у м. Сімферополі.

Читайте також: У Криму поліція погрожує затриманням адвокатам, які прибули на допомогу активістам

Пізніше стало відомо про затримання адвоката Едема Семедляєва, який прибув для надання юридичної допомоги. Щодо нього було складено адміністративний протокол на підставі ст. 19.3 КоАП РФ (непокора законному розпорядженню співробітника поліції, військовослужбовця, співробітника органів федеральної служби безпеки).

Окрім Семедляєва, у поліцейському відділі "Центральний" з метою надання юридичної допомоги був також адвокат Назім Шейхмамбетов. На обох чинили тиск, вимагаючи роздягнутися, нібито з метою перевірки, чи немає на їхньому тілі татуювань екстремістського змісту.

Фото: Кримська солідарність

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-