Під «військовим гарнізонним судом» у Криму затримали 15 осіб

Під «військовим гарнізонним судом» у Криму затримали 15 осіб

Фото
Укрінформ
В окупованому Криму затримано 15 з близько 100 кримських татар, які зібралися біля будівлі "Кримського гарнізонного військового суду", звідки ведеться відеоконференцзв'язок з Апеляційним військовим судом м. Власиха Московської області, який розглядає апеляцію на вирок фігурантам красногвардійської «справи Хізб ут-Тахрір».

Про це в Фейсбуці повідомляє "Кримська солідарність", передає Укрінформ.

"Всього на цей час затримано 15 осіб. Поки що відомо кілька імен і прізвищ: Аблялімов Казім, Ібрагімов Мір Ібрагім, Урінбаєв Садик, Мустафаєв Енвер, Шихбадінов Рустем, Параламов Решат, Мансур Аблямітов, Ділявер Меметов", - йдеться у повідомленні.

За даними "Кримської солідарності", силовики висувають затриманим порушення заборони на проведення масових заходів (ст. 20.6.1 КпАП РФ). Затриманих відвезли до так званого відділку поліції Центрального району м. Сімферополь. Адвокат Назім Шейхмамбетов вже заявив про їхній захист.

Після розгону людей поліцейськими люди стоять біля «суду» окремими групами.

Дружина фігуранта красногвардійської "справи Хізб ут-Тахрір" Рустема Емірусеїнова Аліє заявила, що їй не можуть заборонити прийти на засідання суду, де розглядається вирок її чоловіку.

"Ми прийшли як слухачі, це наше законне право. Людей саджають на терміни до 20 років і хочуть, щоб ми з цим змирилися і мовчали? Цього ніколи не буде", - сказала Емірусеїнова.

Читайте також: Апеляційний суд у РФ переніс засідання у «красногвардійській справі» на 25 жовтня

Як повідомляє в Фейсбуці «Кримська солідарність»Затримані в понеділок в окупованому Криму 15 кримських татар знаходяться у так званому відділку РВВС Центрального району м. Сімферополь, де щодо них складають адмінпротоколи і беруть пояснення про мету їх перебування біля будівлі «Кримського гарнізонного військового суду» (КГВС).

«Один із затриманих - Ділявер Меметов є координатором «Кримської солідарності» і сином політв'язня Ремзі Меметова, засудженого до 8 років позбавлення волі у 2016 році у «справі Хізб ут-Тахрір». Ділявер розповів, що прийшов до будівлі Кримського гарнізонного військового суду, щоб взяти участь як слухач у засіданні у красногвардійській «справі Хізб ут-Тахрір», - повідомляє «Кримська солідарність».

Як зазначив Меметов, у зв'язку з тим, що до «Кримського гарнізоннго військового суду» протягом року не пропускають слухачів, близько 100 осіб, які прийшли на засідання, в масках вишикувалися вздовж дороги на відстані 100 метрів. За словами активіста, попри запобіжні заходи, поліція почала вимагати у людей документи і затримувати їх «для встановлення особи». Проти осіб, які мали паспорти, висувалися обвинувачення в «порушенні правил поведінки при загрозі виникнення НС», їх також затримували і відправляли в автобуси.

Активіст припустив, що на всіх затриманих будуть заведені адміністративні «справи» і вони будуть оштрафовані.

«Очікуємо чергових адміністративних штрафів, як це було місяць тому після затримання людей біля будівлі ФСБ», - припустив Ділявер Меметов.

Як повідомлялося, Арсен Абхаїров, Рустем Емірусеїнов і Ескендер Абдулганієв були затримані в Криму в селищі Біюк-Онлар (Октябрське) і перебувають в СІЗО з лютого 2019 року. Всіх їх обвинувачують у приналежності до партії "Хізб ут-Тахрір", забороненої в Росії з 2003 року. В Україні та інших країнах світу організація діє без обмеження на рівні національних законодавств.

Читайте також: Ще одному активісту в окупованому Криму продовжили арешт на три місяці

Судовий розгляд по суті розпочався 9 січня 2020 року. Захист називає процес сфабрикованим і пов'язує арешти з вираженням громадянської позиції і публічною критикою силових структур за репресії щодо кримських татар. В основу держобвинувачення лягли виконані на вимогу ФСБ експертизи оперативних аудіозаписів, знайдені у фігурантів справи релігійні книги і свідчення таємних свідків.

3 листопада 2020 року Південний окружний військовий суд Ростова-на-Дону засудив фігурантів "справи Хізб ут-Тахрір" Рустема Емірусеїнова до 17 років позбавлення волі, Ескендера Абдулганієва - до 12 років та Арсена Абхаїрова - до 13. Рішення було винесене судовою колегією у складі : Пліско Роман, Костін Ігор, Звягін Євген.

Фото: @crimeansolidarity

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-