Прокуратура передала до суду справи про держзраду двох кримських суддів

Прокуратура передала до суду справи про держзраду двох кримських суддів

Укрінформ
Прокуратура Автономної Республіки Крим і м. Севастополя скерувала до суду обвинувальні акти щодо двох суддів за підозрою в державній зраді.

Про це повідомляє прокуратура АР Крим, передає Укрінформ.

"Прокуратурою АР Крим та м. Севастополя в порядку спеціального досудового розслідування до суду скеровано обвинувальні акти стосовно колишніх суддів, які працювали в судах АР Крим за ч. 1 ст. 111 ККУ (державна зрада). Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від 12 до 15 років", - йдеться в повідомленні.

Установлено, що судді після окупації півострова у 2014 році зрадили присягу на вірність народу України та перейшли на службу до незаконно створених "Судацького міського суду Республіки Крим" та "Білогірського районного суду Республіки Крим".

Вони надавали допомогу представникам іноземної держави у переведенні судової системи України на території півострова Крим до відправлення правосуддя на підставі законодавства РФ.

Читайте також: Справа про держзраду ще одного кримського судді пішла до суду

Крім того, обвинувачені винесли постанови про визнання десяти активістів кримськотатарського національного руху винними в організації масового одночасного перебування громадян, що порушує громадський порядок, та блокуванні транспортних комунікацій, призначивши їм штрафи в розмірі від 10 тис. до 50 тисяч рублів (від 3650 до 18 250 грн).

Як уточнили в прокуратурі, йдеться про події 3 травня 2014 року, коли "правоохоронцями" держави-окупанта був заборонений в’їзд до Криму лідеру кримськотатарського народу Мустафі Джемілєву.

Тоді, на знак протесту проти окупації півострова кримські татари перекрили дорогу на кількох ділянках трас, зокрема Сімферополь – Севастополь, Херсон – Джанкой – Феодосія – Керч, Сімферополь – Феодосія – Керч.

Читайте також: Суд залишив під вартою експосадовця МВС із Криму, підозрюваного в держзраді

"Саме ці дії активістів і було кваліфіковано окупаційними "правоохоронними органами", як "адміністративне правопорушення" та притягнуто їх до "відповідальності", - повідомили в прокуратурі.

Таким чином, указали в наглядовому відомстві, своїми діями та рішеннями обвинувачені спряли становленню окупаційних судових органів на півострові та у цілому окупаційної влади РФ, а також надавали допомогу представникам іноземної держави в проведенні підривної діяльності проти України.

У прокуратурі нагадали, що загалом до суду вже направлено 25 обвинувальних актів стосовно колишніх суддів АР Крим.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-