У РФ відбудуться чотири судових засідання у так званій «справі Хізб ут-Тахрір» - Денісова

У РФ відбудуться чотири судових засідання у так званій «справі Хізб ут-Тахрір» - Денісова

Укрінформ
У Південному окружному військовому суді в Ростові-на-Дону 3 серпня відбудуться чотири судових засідання у так званій «справі Хізб ут-Тахрір».

Як передає Укрінформ, про це у Телеграмі повідомила Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

Зокрема засідання відбудуться:

  • стосовно учасників «сімферопольської справи», до якої входять Енвер Аметов, Осман Арифмеметов, Яшар Муєдінов, Руслан Сулейманов та Рустем Шейхалієв;
  • стосовно Еміля Зіядінова, вчителя фізкультури, якого країна-окупант безпідставно ув’язнила за активну громадянську позицію щодо незаконного переслідування кримських татар;
Читайте також: «Суд» у Криму залишив у силі арешт фігурантам третьої сімферопольської групи
  • стосовно Вадима Бектемирова, під час якого очікується допит свідків обвинувачення у справі. Вадим Бектемиров - магістр в сфері ісламських наук. Здобув освіту в ліванському університеті «Аль-Джінан». Від початку репресії в Криму активно підтримував і допомагав політв'язням та відвідував незаконні суди над співвітчизниками;
  • стосовно учасників «четвертої бахчисарайської групи», до якої входять Алім Суф’янов, Сейран Хайретдінов та Олександр Сизиков”.

“Кримських татар країна-окупант звинувачує в причетності до діяльності «Хізб ут-Тахрір» - міжнародної релігійно-політичної організації, визнаної в Росії терористичною, але діючої без обмежень на рівні національних законодавств багатьох країн світу, у тому числі й України”, - нагадала Денісова.

Читайте також: Денісова зустрілася з Чубаровим – говорили про порушення прав кримських бранців Кремля

Уповноважений ВР з прав людини закликає генерального консула України в Ростові-на-Дону Тараса Малишевського, міжнародні правозахисні організації відвідати незаконні судилища задля недопущення порушення прав незаконно утримуваних громадян України, а також сприяння забезпеченню права на захист і справедливий суд.

Читайте також: Суд РФ відмовився викликати експертів у справі кримських татар, яким «світить» по 19 років

Як повідомляв Укрінформ, у липні у Південному окружному військовому суді Ростова-на-Дону скасували засідання у справі фігурантів другої сімферопольської «справи Хізб ут-Тахрір» у зв'язку з хворобою кількох фігурантів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-