МЗС планує долучити до дискусії про Крим світові аналітичні центри

МЗС планує долучити до дискусії про Крим світові аналітичні центри

Укрінформ
Міністерство закордонних справ розраховує за допомогою експертної мережі Кримської платформи долучити до дискусії про Крим аналітичні центри столиць провідних країн світу.

Про це заявила перша заступниця міністра закордонних справ Еміне Джапарова на пресконференції в Укрінформі.

Вона розповіла, що після консультацій, які МЗС провело в Україні й за кордоном, працювати в межах Кримської платформи зголосилося більш як 180 науковців, експертів, громадських об'єднань та аналітичних центрів. Наразі готуються установчі збори експертної мережі, які відбудуться наприкінці липня у вигляді форуму.

Читайте також: РФ розмістила в окупованому Криму потенційні носії ядерної зброї - Джапарова

"МЗС готує до підписання меморандум про взаємодію і співпрацю з експертною мережею. Попереду виконання двох головних завдань. Перше - це напрацювання аналітики, досліджень, інформаційного супроводу офіційного треку Кримської платформи... Друге - це експертна дипломатія. Ми ставимо собі завдання допомогти експертам об'єднатися з провідними аналітичними центрами у світі і вивести дискусію про Крим з Києва або інших міст України до столиць провідних країн, тому що саме там потрібні вплив і адвокація і пояснення, що таке Крим, чому це військова база (Росії - ред.) і чому це важливо не тільки для України, а й для дуже широкого кола країн", - наголосила Джапарова.

Читайте також: Членство у НАТО: Джапарова каже, що треба переконати країни-скептики

Як повідомлялося, Кримська платформа - новий консультативний та координаційний формат, ініційований Україною з метою підвищення ефективності міжнародного реагування на окупацію Криму, відповіді безпековим викликам, посилення міжнародного тиску на Росію, запобігання порушенням прав людини та захисту жертв окупаційного режиму, а також досягнення головної мети - деокупації Криму та повернення його Україні.

Передбачається, що Платформа діятиме на кількох рівнях: глав держав та урядів; міністрів закордонних справ; у вимірі міжпарламентського співробітництва; у форматі експертної мережі.

Офіційно діяльність Кримської платформи буде започаткована на інавгураційному саміті, проведення якого заплановане 23 серпня у Києві.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-