Під Петербургом провели пікети на підтримку кримських татар

Під Петербургом провели пікети на підтримку кримських татар

Фото
Укрінформ
Петербурзькі активісти провели 18 червня чергову акцію "Стратегії-18" на підтримку кримських татар.

Як передає Укрінформ, про це один з активістів «Стратегії-18» Влад Шипіцин повідомив у Фейсбуці.

«Прихильники Мирного Опору СПб провели в Муріно (передмістя Петербурга, - ред.) чергові пікети Стратегії-18 на підтримку кримських татар. Ми закликали припинити репресії проти кримських татар у Криму, їхню депортацію до російських в'язниць, розповіли про долю деяких політв'язнів кримських татар, засуджених до неймовірних за тривалістю строків ув'язнення за сфабрикованими кримінальними справами», - сказав Шипіцин.

Під Петербургом провели пікети на підтримку кримських татар / Фото: Vlad Shipitcyn

Він також уточнив, що цього разу «поліція не перешкоджала проведенню пікетів Стратегії-18».

Ще одна активістка Глорія Мендес пише, що не мала виходити сьогодні на акцію, «але в останній момент зрозуміла, що не можу промовчати і ось вирішила вийти хоча б на пів години». Вона це зробила, оскільки її вразила історія Теймура Абдуллаєва (політичного в'язня, якого з березня минулого майже постійно тримали в ШІЗО в російській колонії), і вона вирішила його підтримати. Пікет Мендес проходив в іншому петербурзькому передмісті Пушкіні.

Читайте також: Двоє політв'язнів Кремля потребують термінового медичного лікування – Денісова

Як повідомлялося, активісти Санкт-Петербурга понад чотири роки тому об'єдналися в безстрокову акцію під назвою «Стратегія-18» у пам'ять про день депортації кримських татар 18 травня 1944 року. Щомісяця 18 числа небайдужі громадяни виходять на вулиці міста з метою розповісти про ситуацію в окупованому Криму, поінформувати російське суспільство про факти порушення прав і свобод людини.

Раніше активісти виходили на пікетування в центрі міста, на Невському проспекті. Але там акції швидко закінчувалися через протидію поліції. Також заважають наявні в Петербурзі коронавірусні обмеження (в Ленінградській області їх менше).

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-