МКІП сподівається на перемогу у справі про «скіфське золото»

МКІП сподівається на перемогу у справі про «скіфське золото»

Ексклюзив
Укрінформ
Україна має чітку та тверду позицію у суді в Амстердамі та сподівається на перемогу у справі "скіфського золота".

Про це в Апеляційному суді Амстердама, де відбуваються слухання по суті у справі про приналежність колекції «скіфського золота», в ексклюзивному коментарі Укрінформу сказала заступник міністра культури та інформаційної політики Світлана Фоменко.

“Наші очікування – це перемога. Перемога в цьому апеляційному провадженні. Зрозуміло, що сьогодні остаточного рішення ми не почуємо. Ми також розуміємо, що у разі перемоги, культурні цінності одразу не повернуться в Україну. Ми чітко розуміємо, що наші російські контрагенти вони не здадуться і продовжать боротьбу. Ми до цього вже готові, але перемога буде за нами”, - наголосила Фоменко.

Читайте також: «Скіфське золото»: Україна в суді зробить усе, щоб повернути своє - Єнін

А також зазначила, що Україна очікує об’єктивного розгляду справи про скіфське золото.

Як повідомляв Укрінформ,в Апеляційному суді Амстердама поновили слухання по суті у справі про приналежність колекції «скіфського золота». Провадження раніше було призупинене до вирішення питання про відвід судді. На судовому засіданні від імені України виступили заступник міністра закордонних справ Євгеній Єнін та заступник міністра культури та інформаційної політики Світлана Фоменко, а також нідерландські адвокати, які представляють Україну у справі.

28 жовтня 2020 року Апеляційний суд в Амстердамі задовольнив прохання України у справі про «скіфське золото» щодо відведення судді через підтвердження зв’язку головуючого судді з адвокатами кримських музеїв, що може свідчити про його упередженість під час розгляду справи.

Читайте також: Україна має сильні аргументи на апеляції щодо «скіфського золота» – Мін'юст

За інформацією Мін'юсту, головуючий суддя Апеляційного суду Амстердама протягом кількох років здійснював представництво інтересів російської компанії «Промнефтьстрой» у справі проти ВАТ «НК «ЮКОС2», тобто фактично захищав інтереси Російської Федерації у справі на користь «Промнефтьстроя». При цьому представництво інтересів «Промнефтьстроя» він здійснював у тісній співпраці з адвокатами, які представляють інтереси кримських музеїв у справі щодо «скіфського золота».

Колекцію скіфського золота привезли у музей в Амстердамі на виставку ще до окупації півострова Росією.

Читайте також: У МКІП розповіли, як Росія нищить українські культурні цінності

Окружний суд Амстердама 14 грудня 2016 року ухвалив рішення про те, що експонати кримських музеїв мають бути повернуті в Україну. Рішення ухвалене на основі конвенції ЮНЕСКО, згідно з якою художні цінності мають бути повернуті суверенній державі, що надала їх для тимчасової експозиції.

28 березня 2017 року Апеляційний суд Амстердама отримав від представників кримських музеїв апеляцію на це рішення суду.

«Скіфське золото», доки триває судова тяганина, зберігається в музеї Алларда Пірсона в Амстердамі.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-