Блокуванням судноплавства в Чорному та Азовському морях Росія порушує міжнародне право – ЄС

Блокуванням судноплавства в Чорному та Азовському морях Росія порушує міжнародне право – ЄС

Укрінформ
Своїм рішенням заблокувати певні регіони Чорного та Азовського морів, а також Керченську протоку під приводом військових навчань Росія порушує міжнародне законодавство.

Про це у п’ятницю, напередодні засідання Ради міністрів ЄС, заявив високопоставлений представник Євросоюзу, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Росія оголосила, що заборонить до жовтня судноплавство у певних регіонах Чорного моря під приводом військових навчань. Ми маємо сказати, що це дуже тривожний розвиток. Це йде всупереч міжнародному праву, свободі судноплавства та статусу Азовського моря. Це відбувається на фоні військового нарощування з російської сторони на кордоні з Україною. Все це - ще один прояв дій російської влади, яка йде у невірному напряму, підвищує напругу та здійснює одноосібні дії в міжнародному просторі. Тож ми маємо це засудити, і подивимося, як розвиватиметься ситуація, перед тим, як здійснювати подальші кроки», - наголосив представник ЄС.

Він зауважив, що питання запровадження додаткових європейських санкцій проти Російської Федерації поки що не стоїть на порядку денному майбутньої зустрічі міністрів закордонних справ ЄС, і точно такі рішення не прийматимуться наступного понеділка у віртуальному форматі. При цьому представник ЄС не виключив, що питання санкцій може виникнути, якщо якась з країн-членів ініціює його розгляд. Це може стати першим кроком, за яким має слідувати опрацювання на рівні експертних груп, і лише після цього питання щодо нових санкцій може бути розглянуто на політичному рівні, додав він.

«Ми уважно слідкуємо за ситуацією. Потім ми побачимо, чи будуть країни-члени висувати пропозиції щодо потенційних санкцій. Це їхня компетенція, і я не можу передбачати, якими можуть бути їх дії», - сказав представник ЄС.

Читайте також: Меркель, Зеленський і Макрон закликали Росію відвести війська від українського кордону

«Намір Російської Федерації зачинити певні регіони Чорного моря до жовтня 2021 року під приводом військових навчань є дуже тривожними, особливо на фоні ситуації на державному кордоні між Україною і Росією та в незаконно анексованому Криму. Це рішення порушує свободу судноплавства, яка гарантується Конвенцією ООН з морського права. Європейський Союз очікує, що Росія забезпечить безперешкодний та вільний прохід в Азовське море та у зворотному напрямку, у відповідності з міжнародним законодавством», - про це йдеться у заяві речника ЄС Пітера Стано, текст якої є у розпорядженні Укрінформу.

Речник підтвердив, що ЄС непохитно підтримує суверенітет, територіальну цілісність, єдність та незалежність України в межах її міжнародно визнаних кордонів, та закликає Росію діяти таким же чином.

Як повідомлялося, вчора МЗС України висловило рішучий протест у зв’язку із обмеженням Російською Федерацією свободи судноплавства в Чорному морі. Росія оголосила про закриття з наступного тижня до жовтня 2021 року частини акваторій Чорного моря в напрямку Керченської протоки для військових кораблів та державних суден інших країн під приводом військових навчань. Цей крок є грубим порушенням права на свободу судноплавства, гарантованого Конвенцією ООН з морського права. Відповідно до конвенції, Росія не повинна перешкоджати або заважати транзитному проходу через міжнародну протоку до портів в Азовському морі.

Читайте також: Зеленський вважає, що не можна говорити про Україну без України

За висновком МЗС України, такі дії Російської Федерації є черговою спробою в порушення норм і принципів міжнародного права узурпувати суверенні права України як прибережної держави, оскільки саме Україна наділена правами регулювати судноплавство в цих акваторіях Чорного моря.

19 квітня в форматі телеконференції відбудеться засідання Ради міністрів ЄС за участі міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-