«Сапогом пройдусь по твоей семье»: колишня журналістка «Крим.Реалії» повідомила про погрози з РФ

«Сапогом пройдусь по твоей семье»: колишня журналістка «Крим.Реалії» повідомила про погрози з РФ

Укрінформ
Колишня журналістка та редакторка відділу соцмереж «Крим.Реалії» Олена Дуб заявила про спам-атаку з боку РФ, яку вона пов’язує зі своєю роботою у виданні.

Як передає Укрінформ, про це з посиланням на журналістку повідомляє «Детектор медіа».

«Я тримаю оборону від "цифрової" психологічної атаки з Росії: смс із текстом "скоро сапогом пройдусь по твоей семье" та "ку-ку, это рокот, надвигается русская буря". Спочатку я взагалі подумала, що у контексті останніх новин це пішла хвиля залякування населення. але ніт. З десяток дзвінків на приватний номер мобільного з різних номерів. Один дзвінок у вайбер і один уже у телеграм і один у воцап. Одночасно з усім вище – повідомлення від анонімів у телеграм "какое вас дело до Крыма", "какую страну просрали" і ще кілька з матом в текстом "Алена зачем лезешь в россійскій Крим". Одночасно в цей же час телеграм прислав штук 8 сповіщень із кодами для входу, одночасно (!) прийшла пачка смс із різних россервісів з кодами верифікації, пишуть у телеграм і досі», - розповіла Дуб.

Вона нагадала, що вже майже пів року не працює в проєкті «Радіо Свобода» «Крим.Реалії» і загалом з темою Криму.

У Лабораторії цифрової безпеки пояснили, як працюють такі атаки й що варто робити, якщо ви стали їх жертвами: «Зловмисники якраз і намагаються викликати у вас паніку та нездатність працювати. Це можна порівняти з denial-of-service атакою на вебсайт: сайт отримує більше запитів, ніж він може опрацювати, і перестає працювати. От тільки у випадку із людьми це супроводжується ще й страхом через нерозуміння того, що відбувається».

Читайте також: У Криму з фігуранта «справи Кашка» зняли судимість

Експерти Лабораторії радять не панікувати та перечекати, коли у «зловмисників закінчиться запал (а точніше оплачувана тривалість атаки)». Також рекомендують на певний час вимкнути сповіщення у месенджерах та смс, а для дзвінків увімкнути функцію silent call (яка блокує усі дзвінки з невідомих номерів).

Вони уточнили, що потік смс із кодами автентифікації не свідчить про злам облікових записів. Водночас щоб відновити певність щодо захищеності облікового запису, тут можна перевірити, чи налаштована на ньому двофакторна автентифікація та чи є відкриті сесії.

Кримський проєкт української служби «Радіо Свобода» «Крим.Реалії» запустили в березні 2014 року, одразу після окупації Росією Криму. На даний момент кримська команда «Радіо Свобода» працює над створенням трьох інформаційних сайтів російською, українською та кримськотатарською мовами; готує дві щотижневі телевізійні програми, а з вересня 2015 року спільно з «Українським радіо» запустила «Радіо Крим. Реалії». Радіо проєкту мовить на територію півострова 24/7, а програма телепроєкту виходить на українських телеканалах.

11 березня керівник проєкту «Крим.Реалії» Володимир Притула повідомив, що в окупованому Криму майже 60 журналістів проєкту зазнали тиску з боку російських спецслужб, тому були змушені припинити співпрацю з медіа або виїхати з території півострова.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-