«Справа Чубарова»: жоден з чотирьох «потерпілих» не заявив про претензії до голови Меджлісу

«Справа Чубарова»: жоден з чотирьох «потерпілих» не заявив про претензії до голови Меджлісу

Укрінформ
В окупованому Криму в так званому Верховному суді під час чергового засідання у кримінальній справі стосовно Рефата Чубарова були допитані четверо потерпілих, жоден з яких не заявив про претензії до голови Меджлісу кримськотатарського народу.

Про це повідомляє сайт Кримський процес, передає Укрінформ.

«Були допитані четверо потерпілих, жоден з яких не заявив претензій до Чубарова», - повідомляє Кримський процес з посиланням на адвоката Олександра Осокіна.

За його словами, двоє потерпілих також дали покази про те, що «коли Чубаров підходив у місця, де спостерігалася суспільна напруженість, і спілкувався з кримськими татарами, конфлікти припинялися».

При цьому один з потерпілих висловив припущення, що «явно не Чубаров організовував масові заворушення».

Читайте також: Чубаров: Кожен рік окупації Криму - втрати, які треба буде відновлювати десятиліттями

Як повідомив Олександр Осокін, під час засідання, попри заперечення захисту, також були оголошені покази свідка, місцезнаходження якого невідомо.

«Нічого конкретного у своїх показах цей свідок не вказував, ... але деякі фрази, які мають обвинувальне забарвлення, створюють враження, що все це організовано якимось злочинним угрупованням», - повідомив адвокат.

За його словами, захист планує підготувати скаргу за фактом незаконного оголошення показів цього свідка.

Наступне засідання заплановане на 12 березня.

Як повідомлялося, у березні 2020 року Слідчий комітет Росії порушив кримінальну справу проти голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова за обвинуваченням в «організації масових заворушень» у Сімферополі 26 лютого 2014 (ч.1 ст. 212 КК РФ).

Читайте також: Усі, хто перебрався у Крим під час окупації, після визволення мають поїхати — Чубаров

Сам Чубаров вважає, що будь-яке рішення, винесене російським окупаційним судом на основі законодавства РФ, для нього є «незаконним і юридично нікчемним», оскільки його судять за законні дії, здійснені ним «як громадянином України на українській території, яка на той час ще не зазнала російської окупації».

Разом із захистом Чубаров має намір опротестовувати рішення російського суду щодо його прав, аж до ЄСПЛ.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-