Голова ОБСЄ нагадала, що Крим – це Україна

Голова ОБСЄ нагадала, що Крим – це Україна

Укрінформ
Врегулювання російсько-українського збройного конфлікту має відбутися з повною повагою до суверенітету, незалежності та територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів, включаючи Крим.

Про це заявила діючий голова ОБСЄ, глава МЗС Швеції Анн Лінде під час спільного засідання трьох Загальних комітетів Парламентської Асамблеї ОБСЄ у четвер.

"Швеція визнає надзвичайну важливість СММ ОБСЄ в Україні. І ми намагатимемося зробити свій внесок у зусилля в рамках Нормандського формату та Тристоронньої контактної групи з метою знаходження стійкого врегулювання конфлікту. Це має відбутися у відповідності до норм та зобов’язань ОБСЄ та з повною повагою до суверенітету, незалежності та територіальної цілісності України у межах її міжнародно визнаних кордонів, включаючи Автономну Республіку Крим та місто Севастополь", - зазначила Лінде.

Читайте також: Окупація Криму стала початком падіння Росії та руху України до демократії – Кубілюс

Діючий голова ОБСЄ також вказала на те, що Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні "має мандат щодо вільного та безперешкодного доступу по усій території України". Вона наголосила, що СММ має бути забезпечено "усі можливості для повного виконання мандату".

Заява Анн Лінде прозвучала у відповідь на запитання з боку голови делегації Верховної Ради в ПА ОБСЄ Микити Потураєва, який поцікавився, чому ОБСЄ досі не приєдналася до ООН та ЮНЕСКО у дистанційному моніторингу ситуації в тимчасово окупованому Криму, і нагадав, що мандат СММ поширюється на усю територію України, включно з Кримом.

Читайте також: Ратифікація Римського статуту прискорить розслідування злочинів РФ у Криму і на Донбасі – посол

Як повідомляв Укрінформ, 24-26 лютого в онлайн-форматі проходить 20-та зимова сесія Парламентської Асамблеї ОБСЄ за участю близько 270 парламентаріїв, представників уряду держав-учасниць ОБСЄ. Питання триваючої агресії РФ проти України та тимчасової окупації Криму залишається однією з головних тем у виступах депутатів країн-учасниць ОБСЄ.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-