Росія блокує створення моніторингової місії в Криму – Джапарова

Росія блокує створення моніторингової місії в Криму – Джапарова

Укрінформ
Росія блокує створення моніторингової місії в Криму, тему якої вже тривалий час, від окупації Росією українського півострова, порушує Україна.

Про це заявила в ефірі Радіо Свобода перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова, передає Укрінформ.

За її словами, ця ідея і необхідність роботи постійної або тимчасової моніторингової місії міжнародних організацій від самого 2014 року так чи інакше порушується, просувається і озвучується. Інший момент – це "та стіна, яка називається "Російська Федерація"", звернула увагу Джапарова.

"Я просто поясню, що для України принциповим є (і це нормально), що будь-яка моніторингова місія має заїжджати в Крим згідно з українським законодавством як у частину України. Росія на таке формулювання не погоджується", - зазначила вона.

Читайте також: Для Криму ключовою загрозою є його мілітаризація Росією – Джапарова

Заступниця голови МЗС звернула увагу, що порушники порядку в’їзду на територію окупованого українського Криму будуть прагнути приховати це, але для діяльності моніторингової місії така поведінка буде неможливою.

"Тому, очевидно, Росія буде шукати різних аргументів, декларуючи, що вони чекають всіх у Крим - ми чуємо це всюди, що «приїжджайте до нас в гості у Крим – ми вам все покажемо і розкажемо». Штудман (швейцарський дипломат Жерар Штудман, який як спецпредставник генсекретаря Ради Європи відвідав 2016 року з дозволу української влади окупований Крим – ред.) з’їздив туди. Його ФСБ за руку водило на всі зустрічі. І ми розуміємо, що адекватне сприйняття ситуації з ескортом ФСБ достатньо складно сформувати. Тому, на жаль, Росія блокує…" – сказала Джапарова.

На запитання, чи означає це, що ймовірна моніторингова місія потрапить до окупованого Криму не скоро, вона відповіла: "І місія туди, як на «територію Російської Федерації», як наполягають російські чиновники, політики та дипломати, не потрапить".

Як повідомлялося, спланована збройна агресія Росії проти України розпочалася 20 лютого 2014 року з військової операції збройних сил РФ із захоплення частини території України — Кримського півострова.

16 березня 2014 року на території Криму і Севастополя відбувся «референдум» про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу.

Читайте також: Без посилення санкцій Росія не змінить ставлення до кримського питання – Джапарова

Водночас Україна, Європейський Союз, США та інші країни не визнали результати голосування на «референдумі» і запровадили санкції проти Росії.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-