Культурну спадщину Криму треба рятувати від окупантів - історик

Культурну спадщину Криму треба рятувати від окупантів - історик

Фото
Укрінформ
Політика країни-окупанта щодо матеріальної культурної спадщини Криму є проблемою, тому представники органів держвлади, експерти та правоохоронці мають знайти додаткові рішення щодо захисту таких об'єктів.
Про це заявив координатор Таврійської гуманітарної платформи, кандидат історичних наук, Андрій Іванець, відкриваючи круглий стіл "Визначні пам'ятки Криму - сучасний стан культурної спадщини України" в Укрінформі.

"Проблемою сьогодні є політика країни-окупанта щодо матеріальної культурної спадщини Криму. За ці п'ять років ми бачимо масові приклади переміщення культурних цінностей з Криму в Росію. Ми бачимо безпрецедентний бум незаконних археологічних розкопок і десятки тисяч артефактів, знайдених в Криму російськими та іншими археологами. Ми бачимо руйнування надзвичайно цінних музейних об'єктів, наприклад Хан Сарая (ханського палацу в Бахчисараї — ред.) і багато інших прикладів варварського ставлення країни-агресора до культурної спадщини Криму", - сказав Іванець.

Засідання "круглого столу" "Пам`ятки Криму – сучасний стан культурної спадщини України" / Фото: Худякова Олена, Укрінформ

За його словами, об'єкти культурної спадщини в окупованому Криму становлять майже десяту частину об'єктів культурної спадщини України та те, як до них ставиться країна-агресор, є яскравим проявом порушення українського національного законодавства та міжнародного права.

Однак і Україна, і міжнародне співтовариство, заявив історик, недостатньо приділяють увагу механізмам захисту культурних прав громадян України та культурної спадщини на території Криму. Координатор Таврійської гуманітарної платформи висловив побажання, щоб представники державної влади, правоохоронці та експерти виробили спільні дії щодо захисту культурної спадщини Криму.

Читайте також: Окупанти “реставрували” Ханську мечеть 1533 року сучасною плиткою — Джапарова

Він підкреслив, що сьогодні у засіданні круглого столу беруть участь і представники органів державної влади, і представники експертного середовища, і представники правоохоронних органів. "Ми обговорюємо ключові проблеми навколо культурної спадщини Криму і навіть намагатимемося запропонувати певні рішення, які допоможуть захистити археологічні, архітектурні, історичні, культурні об'єкти на території тимчасово окупованого Криму", - заявив Іванець.

За підсумками роботи круглого столу планується прийняти звернення до органів влади з метою введення додаткових механізмів із збереження культурної спадщини України в Криму.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-