Окупанти “реставрували” Ханську мечеть 1533 року сучасною плиткою — Джапарова

Окупанти “реставрували” Ханську мечеть 1533 року сучасною плиткою — Джапарова

Укрінформ
Представники музеїв окупованого Криму у суді Амстердама заявили, що на “реставрацію” Ханського палацу витрачено 22 млн євро.

Про це перший заступник міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова повідомила у Facebook.

“Не обійшлося й без згадки бахчисарайського Ханського палацу. Захист кримських музеїв наполягає, що на «реставрацію об’єкта було витрачено 22 млн євро, тим часом Україна та ЮНЕСКО ніколи не вкладали жодної копійчини», - зазначила Джапарова.

У цьому контексті вона нагадала, що під час «реконструкції» черепицю «татарку» на даху Ханської мечеті 1533 р. побудови та унікальні дерев’яні балки замінювали сучасною іспанською плиткою та незрозумілої якості деревиною, знишуючи тим самим найголовніше - автентичність.

“Тепер буду знати, скільки коштів будо виділено для ще одного злочину - вбивства автентичності серцевини культури кримських татар, яка залишилась за кілька сотень років як символ того Криму, який Росія не хотіла та не хоче визнавати - Криму «не ісконно русской зємлі», а землі, яка увібрала в себе культуру та побут десятків народностей, що проживали на півострові сторіччями, та, як наслідок, народила автентичний та корінний народ - кримських татар, караїмів та кримчаків”, - наголосила представниця МІП.

Читайте також: Мін’юст назвав позивачів у справі про скіфське золото “фантомними юрособами”

Як повідомляв Укрінформ, суд Амстердама 11 березня розпочав розгляд апеляції у справі щодо повернення в Україну "скіфського золота", яке було відправлене з кримських музеїв на виставку в Нідерландах ще до окупації півострова Росією.

Окружний суд Амстердама 14 грудня 2016 року ухвалив рішення про те, що експонати кримських музеїв мають бути повернуті в Україну.

Рішення було ухвалене на основі конвенції ЮНЕСКО, згідно з якою художні цінності мають бути повернуті суверенній державі, що надала їх для тимчасової експозиції.

28 березня 2017 року Апеляційний суд Амстердама отримав від представників кримських музеїв апеляцію на це рішення суду.

"Скіфське золото", допоки триває судова тяганина, зберігається в музеї Алларда Пірсона в Амстердамі.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-