Україна позивається до Гааги через видворення Росією з Криму 23 громадян

Україна позивається до Гааги через видворення Росією з Криму 23 громадян

Укрінформ
Україна подала позов до Міжнародного кримінального суду проти Російської Федерації за примусове видворення з Автономної Республіки Крим 23 громадян України у лютому 2018 року.

Про це повідомив під час прес-конференції у четвер юрист Регіонального центру прав людини Віталій Набухотний.

"Нове подання до Міжнародного кримінального суду стосується адміністративного видворення 23 громадян України з окупованої території Криму за рішеннями окупаційних судів", - сказав він.

Набухотний уточнив, що позов був поданий 28 грудня минулого року і стосувався незаконного видворення у лютому 2018 року з Криму 23 українців, які займалися будівництвом.

Юрист Регіонального центру прав людини розповів, що після окупації Криму російська влада поширила на території півострова своє міграційне законодавство та положення Кодексу про адміністративні правопорушення РФ.

"Відповідно до усіх осіб, які знаходилися на момент окупації у Криму, почало розповсюджуватися міграційне законодавство Росії. Окремі положення містять санкції за порушення адміністративного законодавства. Особа підлягає адміністративному видворенню, яке присуджується місцевими окупаційними судами. Найбільш вразливими виявилися громадяни України, які відмовилися від російського громадянства, а також громадяни, які постійно там проживали, але не мали кримської прописки", - зазначив громадський діяч.

Читайте також: "Суд" не випустив з-під домашнього арешту хворих Чапуха і Трубача

Регіональний центр прав людини, додав Набухотний, з літа 2017 по літо 2018 року провів моніторинг судових рішень окупаційних судів, які стосуються саме видворення іноземців. "Станом на літо 2018 року ми нарахували 2 тисячі 425 таких осіб. Більше тисячі з них складають громадяни України, яких Росія видворила", - сказав він.

Набухотний вважає: даний позов є демонстрацією того, що відбувається у Криму відносно українців, які відмовляються від російського громадянства.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-