Кримськотатарський письменник Бекір Аблаєв презентував книгу

Кримськотатарський письменник Бекір Аблаєв презентував книгу "Тривожні часи"

Фото
Укрінформ
Юний кримськотатарський письменник Бекір Аблаєв презентував книгу оповідань під назвою "Тривожні часи" у Національній бібліотеці ім. Ярослава Мудрого у неділю.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, участь у заході взяли лідери Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров та Ільмі Умеров, а також представники кримськотатарської спільноти.

"Тривожні часи" - це збірник оповідань про кримських татар, про довоєнний Крим, про депортацію, про життя на чужині... Я намагався вписати сюди всі ті спогади, які отримав від моїх дідуся і бабусі та інших людей, які пережили ці жахливі події двадцятого століття", - розповів Аблаєв.

За словами письменника, ця збірка є уособленням тривоги за кримськотатарську культуру, мову і традиції, які огорнули жителів півострова після його анексії Російською Федерацією.

"Ми живемо в таких умовах, коли разом маємо зберігати нашу культурну спадщину. Сподіваюся, що читачі, ознайомившись з книгою, відчують дух довоєнного часу, дізнаються більше про кримських татар і їх культуру", - сказав Аблаєв.

У столиці відбулася презентація книги Бекіра Аблаєва "Тривожні часи" / Фото: Шамкін Данііл, Укрінформ

До збірки увійшло 22 оповідання, які автор написав перед закінченням середньої школи, а також два вірші - "Скажи, творець..." і "Не ображайте наших старих", які датовані 2017 роком. Книга була надрукована російською мовою, однак, за словами автора, незабаром вийде її україномовна версія.

Читайте також: Згуртованість українців Криму і кримських татар налякала агресора — Президент

Бекір Аблаєв народився у 1999 році у смт Нижнєгорськ АР Крим. Наразі працює викладачем історії Криму для вихованців культурного центру «Кримська сім’я» у Києві. Він автор шести книг: «Пригоди Тімки», «Розповіді мого діда», «Неймовірні пригоди Хайсерчика», «Ковток чистого повітря», «Чекай мене, море!» та «Тривожні часи».

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-