На рішення абітурієнтів із Криму щодо вибору вишу впливає пропаганда РФ

На рішення абітурієнтів із Криму щодо вибору вишу впливає пропаганда РФ

Дослідження
679
Ukrinform
На рішення абітурієнтів з окупованого Криму впливає ряд чинників, що пов'язані з пропагандою та тиском.

Про це під час презентації інформаційно-аналітичної доповіді "Освіта для Криму" в Укрінформі заявила голова Центру громадянської просвіти "Альменда" Валентина Потапова.

"Ми виокремили три групи факторів, які впливають на вибір кримського випускника. І перший - фактор пропаганди та тиску. Ви прекрасно бачили, до чого призводить масова мілітаризація на півострові на прикладі Керченської трагедії. Відіграє свою роль і "мова ворожнечі" і "закони Ярової". Ці закони передбачають відповідальність з 14 років за розповсюдження літератури, інформації, яка пов'язана із "забороненими темами". І частина таких тем знаходиться в підручнику з історії України за 11 клас. Тобто, навіть наявність такого підручника може загрожувати кримінальною відповідальністю. Крім того, діти вимушені приховувати навіть від своїх однокласників, що вони планують вступати до українських вишів", - зазначила вона.

На рішення кримських абітурієнтів впливають також чинники, що пов'язані з формуванням міфів та страхів щодо української освіти.

"Вони всі бояться, що при перетині адміністративного кордону хлопців заберуть до армії, вони бояться, що не впораються з україномовною програмою. Також всередині Криму розповсюджується така думка, що українська освіта є неякісною і її не можна порівняти з російською освітою", - зауважила Потапова.

Третя група факторів, на які звертають увагу кримські абітурієнти, - це чинники, що пов'язані з державною політикою України щодо реалізації їхніх освітніх прав.

Читайте також: ЗНО-2019: у МОЗ озвучили “новинку” для вступників у медвиші

Як зазначається у доповіді, абітурієнтів також непокоїть питання щодо нестачі інформації про вступну кампанію (більшість інформаційних ресурсів блокується на території Криму), питання гуртожитку, стипендії та усіх "логістичних" аспектів.

Раніше у Міністерстві з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб повідомили, що за результатами цьогорічної вступної кампанії до вищих навчальних закладів України через освітні центри "Донбас - Україна" та "Крим-Україна" вступило 1 749 студентів з тимчасово окупованих територій Донецької, Луганської областей та АР Крим, що на 13% більше, ніж у минулому році.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-