"Суд" у Криму позбавляє блогера Мемедемінова права на захист - адвокат

Укрінформ
Підконтрольний Кремлю суд Сімферополя відхилив скаргу адвоката Едема Семедляєва на відмову слідчого в наданні копій результатів експертизи у справі кримськотатарського активіста, блогера Нарімана Мемедемінова, якого обвинувачують у "пропаганді тероризму".

Про це повідомляє "Крим.Реалії".

"Нам відмовили в скарзі, поданій мною в інтересах Нарімана Мемедемінова з приводу ксерокопії експертизи. Людей позбавляють самого елементарного – права на захист. Через відмову ми не можемо звернутися до інших експертів для проходження альтернативної експертизи для того, щоб можна було перевірити, яким чином була проведена експертиза. У цьому нам відмовив слідчий і суддя Київського районного суду. Цю постанову ми оскаржимо, оскільки думаємо, що Верховний суд свою позицію не змінив, і дасть можливість нам отримати копію цього експертного висновку", – сказав Семедляєв.

Як повідомлялося, раніше Київський районний суд Сімферополя на два місяці продовжив термін утримання під вартою Мемедемінова.

22 березня в Бахчисарайському районі в будинку Нарімана Мемедемінова російські силовики і правоохоронці провели обшук. Після цього активіста відвезли на допит в управління ФСБ Росії в Сімферополі. 23 березня суд заарештував Мемедемінова.

Затриманому висунули звинувачення за ч.2 ст. 205 Кримінального кодексу Росії (публічні заклики до ведення терористичної діяльності, вчинені з використанням мережі Інтернет).

Читайте також: "Суд" у Криму відхилив апеляцію на арешт блогера Мемедемінова

Прокуратура АРК 23 березня внесла до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості за ознаками кримінальних злочинів, передбачених ч. 2 ст. 146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини), ч. 2 ст. 162 (порушення недоторканності житла) Кримінального кодексу України.

Національна спілка журналістів України (НСЖУ) назвала арешт Мемедемінова в Криму "порушенням прав на свободу думки, вільне отримання і поширення інформації, в тому числі за допомогою мережі Інтернет".

Фото з сайту ctrcenter

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-