Джемілєв - Земану: Україна ніколи не погодиться з окупацією Криму

Джемілєв - Земану: Україна ніколи не погодиться з окупацією Криму

Укрінформ
Україна ніколи не погодиться з окупацією Криму і не має наміру торгувати своєю свободою і незалежністю.

Про це лідер кримських татар Мустафа Джемілєв, запрошений на заходи, приурочені до 50-річчя окупації Чехословаччини Радянським Союзом, заявив президенту Чехії Мілоша Земану. Відео мітингу біля посольства Росії в Празі опубліковане в Facebook.

"Ми в Україні дуже вдячні за позицію чеського керівництва, яке підтримує територіальну цілісність України, не визнає окупацію Криму, підтримує санкції Європейського союзу проти країни-окупанта", - сказав Джемілєв.

Щоправда, додав він, цього не можна сказати про всіх громадян Чеської республіки.

"Є у вас люди, які говорять, що потрібно погодитися з окупацією, що потрібно просто попросити у Росії гроші за окупацію і погодитися з окупантами. Ви, напевно, зрозуміли про кого я веду мову - це ваш президент Мілош Земан. Він сказав, що ми маємо попросити у Путіна, щоб він нам знизив трошки ціну за газ і трошки заплатив, і на цьому можна забути про окупацію Криму. Так от я хочу сказати: "Пане Земане, Україна не та країна, яка торгує своєю свободою і батьківщиною. Ми будемо відстоювати незалежність і цілісність нашої держави і звільнення до останнього сантиметра своєї території", - заявив Джемілєв.

За його словами, в даний час в окупованому Криму встановлений режим, "який набагато гірший радянського тоталітарного режиму - це бандитський режим".

Читайте також: Перед російським посольством у Празі відбулася акція на підтримку Сенцова

"Знову корінний народ витісняється зі своєї батьківщини, і знову з Російської Федерації завозять на нашу землю своїх громадян", - підкреслив лідер кримських татар.

Політик нагадав, що 50 років тому він разом з такими видатними особистостями, як Павло Литвинов, Тетяна Баєва та іншими, вийшов на Красну площу і підняв гасло "Геть окупацію, руки геть від Чехословаччини!".

В останній раз, розповів Джемілєв, він був у Празі в 1998 році.

"Я був гостем покійного президента Вацлава Гавела - ми відзначали тоді 30-річчя окупації", - сказав Джемілєв.

Він підкреслив, що загарбницькі апетити країни-окупанта, біля посольства якої зібрався мітинг, не проходять, незважаючи на те, що змінюються політичні системи.

"Минають десятиліття і століття, змінюються різні системи, але загарбницькі, злочинні апетити у цій країні залишаються", - каже Джемілєв.

Він нагадав, що після окупації Чехословаччини була війна в Афганістані, потім в Чечні, потім, в 2008 році, захоплення території Грузії, а в 2014 році - в Україні.

Читайте також: Джемілєв передав президенту Туреччини лист від Порошенка

"У 2014 році Росія напала на Україну, окупувала Крим - мою землю, нашу історичну батьківщину, за повернення на яку після сталінської депортації ми боролися півстоліття. І тепер вона знову окупована цією країною. Через два місяці після окупації Криму вони рушили на схід України, і знову вбиті і біженці", - сказав Джемілєв.

За його словами, з початку розв'язаних Росією військових дій Україна втратила 10 з половиною тисяч осіб, "і ще тисячі й тисячі людей стали інвалідами на все життя".

На переконання політика, сьогоднішня ситуація в Україні "залежить від людей доброї волі з усього світу".

У 1968 році відбулося введення радянських військ у Чехословаччину. Причиною стали побоювання СРСР у зв'язку незалежної від Москви політики чехословацького керівництва. Військове вторгнення почалося 21 серпня 1968 року, поклало край реформам Празької весни.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-