Посольство України прокоментувало візит чеських політиків до окупованого Криму

Посольство України прокоментувало візит чеських політиків до окупованого Криму

Укрінформ
Посольство України в Чеській Республіці висловило рішучий протест у зв’язку з незаконним відвіданням депутатом Європейського парламенту від Чехії Яроміром Коглічеком та сенатором Сенату Чехії Ярославом Доубравою окупованої Росією території Автономної Республіки Крим.

Про це йдеться у заяві диппредставництва України.

"Йдеться про черговий рецидив порушення українського законодавства з боку згаданих політиків, які, попри неодноразові попередження, продовжують грубо ігнорувати не лише українські закони, але й міжнародне право... Щоб хоч якось відбілити свої злочини, Росія хаотично шукає по всьому світу політиків зі зниженим порогом політичної гігієни, які готові брати участь у пропагандистських вояжах на окупований півострів. На жаль, кілька таких політиків знайшлося і в Чеській Республіці ", - зазначається в документі.

Читайте також: Клімкін назвав жалюгідною відповідь Росії на Кримську декларацію США

Як зауважили у посольстві, згаданим політикам було б не зайвим знати, що у резолюції № 68/262 від 27 березня 2014 Генеральна Асамблея ООН підтвердила суверенітет і територіальну цілісність України та закликала країни-члени утриматися від дій, які б могли бути інтерпретовані як визнання зміни статусу українського Криму.

Водночас у заяві наголошується, що в українському диппредставництві високо цінують той факт, що переважна частина чеського політикуму, а також чеський уряд однозначно стоять на позиціях підтримки територіальної цілісності України і засуджують російську агресію проти нашої держави, окупацію Москвою частини української території.

Дипломати нагадали, що Україна залишає за собою право застосувати до іноземних громадян, які грубо і систематично порушують правила в’їзду на окуповані території, увесь спектр санкцій, передбачений українським законодавством.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-