Денісова звернулась до керівника СІЗО у РФ через стан Еміра-Усеїна Куку

Денісова звернулась до керівника СІЗО у РФ через стан Еміра-Усеїна Куку

872
Ukrinform
Уповноважений ВР України з прав людини Людмила Денісова звернулась до керівника СІЗО в Ростовській області у зв’язку з погіршенням стану здоров’я українського політв’язня Еміра-Усеїна Куку.

Про це повідомляє прес-служба омбудсмена.

"26 червня 2018 року громадянин України Емір-Усеїн Куку, ув’язнений у Росії, оголосив безстрокове голодування. Нещодавно стало відомо про погіршення стану його здоров’я. У зв’язку з цим Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова звернулась до Г. Губського – керівника ФКУ СІЗО-4 УФСВП Росії у Ростовській області", - йдеться у повідомленні.

Денісова наголосила на проханні поінформувати її про результати розгляду її звернення.

"Висловлюю свою стурбованість з приводу погіршення стану здоров’я Еміра-Усеїна Куку та прошу вас вжити всіх необхідних заходів для забезпечення його необхідною кваліфікованою медичною допомогою, а також надати мені актуальну інформацію про стан здоров’я Е. Куку", - написала омбудсмен.

Раніше кримський татарин Емір-Усеїн Куку, фігурант ялтинської «справи Хізб ут-Тахрір», оголосив голодування.

Як повідомляв Укрінформ, Міністерство закордонних справ України 20 лютого 2018 року висловило рішучий протест у зв'язку з продовженням розгляду в Північнокавказькому окружному військовому суді сфабрикованої проти громадян України Мусліма Алієва, Еміра-Усеїна Куку, Вадима Сірука, Енвера Бекірова, Рефата Алімова, Арсена Джеппарова справи.

Північнокавказький військовий окружний суд у Ростові-на-Дону 20 лютого в ході розгляду ялтинської "справи Хізб ут-Тахрір" продовжив допит колишнього співробітника СБУ, а нині слідчого ФСБ Олександра Компанійця.

У лютому-квітні 2016 року в Ялті на окупованому півострові Крим було затримано Арсена Джеппарова, Рефата Алімова, Еміра-Усеїна Куку, Мусліма Алієва, Інвера Бекірова і Вадима Сірука. Їх обвинувачують у причетності до ісламської політичної організації «Хізб ут-Тахрір».

Читайте також: Фігурант «справи Хізб ут-Тахрір» Емір-Усеїн Куку оголосив голодування

Російський військовий суд розглядав ялтинську «справу Хізб ут-Тахрір» на виїзних засіданнях у Сімферополі, після чого заарештованих кримчан етапували до Ростова-на-Дону.

24 січня Міністерство закордонних справ України зажадало від Росії звільнити шестеро фігурантів ялтинської «справи Хізб ут-Тахрір».

Захисники заарештованих і засуджених у «справі Хізб ут-Тахрір» кримчан вважають їх переслідування мотивованим за релігійною ознакою.

Верховний суд Росії заборонив «Хізб ут-Тахрір» в 2003 році, включивши в список 15 об'єднань, названих «терористичними».

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-