Держдеп США оприлюднив оцінку дотримання прав людини в анексованому Криму

Держдеп США оприлюднив оцінку дотримання прав людини в анексованому Криму

Укрінформ
Діяльність російської влади на окупованій території українського Криму пов'язана зі значними порушеннями прав людини на півострові, включаючи вбивства, катування та зникнення людей, обмеження свободи слова, ЗМІ та мирних зібрань, а також порушення інших прав і свобод.

Про це йдеться в Доповіді з питань правозахисної діяльності, оприлюдненій у п'ятницю Державним департаментом США за підсумками 2017 року, передає Укрінформ.

"Російська влада зберігає контроль над військовими силами та силами безпеки, розгорнутими в Криму. Служби безпеки Росії продовжували посилювати контроль над Кримом та обмежувати права людини",- зазначається в документі.

При цьому нагадується, що окупаційна влада з моменту початку спроби анексії запровадила на українському півострові закони Російської Федерації.

Документ звертає увагу на "значні порушення прав людини" в Криму. Серед них вказані зникнення та катування людей, включаючи каральне психіатричне ув'язнення; неналежні умови тримання у в'язницях, включаючи вивезення ув'язнених до Росії; свавільні арешти й затримання активістів. Крім того, наголошується на повній відсутності незалежності судів; політичних ув'язненнях; порушеннях прав приватності.

Читайте також: Денісова звернулася до колеги у РФ з приводу смертей у СІЗО Сімферополя

Окремо зазначається про суворі обмеження свободи висловлення думок, свободи слова і свободи ЗМІ; насильство по відношенню до журналістів; введення обмежень у Інтернеті; грубе й повсюдне придушення свободи зборів та свободи об'єднань, включаючи заборону Меджлісу кримськотатарського народу.

Крім того, увага звертається на обтяжливі обмеження свободи пересування, обмеження для участі в політичних процесах, системну корупцію, а також на насильство по відношенню до етнічних українців та кримських татар.

Це вже 43-га доповідь Державного департаменту США з питань правозахисної діяльності, яка публікується на щорічній основі.

Фото: КримSOS

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-