Показ фільму

Показ фільму "Крым" у "день тиші" в РФ є спробою відбілити злочин - Джапарова

Укрінформ
Показ на російському "Первому каналі" у "день тиші" перед президентськими виборами, що відбудуться 18 березня, телеверсії фільму "Крым" Олексія Піманова буде спробою відбілити злочин окупації Криму.

На цьому наголосила перший заступник міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова у коментарі представникам ЗМІ, повідомляє кореспондент Укрінформу.  

"Фільм "Крым" Олексія Піманова про кохання української журналістки і представника севастопольської "самооборони" - це для нас абсолютно лобова політагітка. Це спроба показати події в Криму 2014 року на свій манер, свою візію. По суті - відбілити злочин, який відбувся у 2014 році, коли Росія окупувала Крим на порушення всіх міжнародних і двосторонніх домовленостей з Україною, яких, наголошую, більше трьохсот. Для того щоб інтегрувати Крим, Росія на сьогодні прийняла більше 3,5 тисячі законних і підзаконних актів. І цей злочин продовжується, а фільм - це тільки спроба перевести акценти, показати свою реальність, яку вони формують на наших очах, своє бачення, яке абсолютно незіставне з тим, що насправді відбулося", - підкреслила Джапарова.

Вона додала: більше 100 країн світу визнали, що це була окупація. 

Сам же фільм, у який, за словами Джапарової, вклали багато мільйонів доларів, не є дуже майстерною роботою, що засвідчив навіть рівень відвідування цієї стрічки в Росії. 

"Це точно не є шедевром російського кіномистецтва. Вони штучно намагались показати, що цей фільм має попит, змушували державних службовців дивитися цю стрічку. І це є показником слабкої позиції", - зазначила Джапарова.

Говорячи про майбутні російські вибори, вона нагадала, що 26 лютого відбувся міжнародний форум, присвячений четвертим роковинам окупації Криму, серед гостей міжнародної панелі на якому були євродепутат, представник Німеччини Ребекка Хармс, посол США в Україні Марі Йованович, посол Туреччини в Україні і багато інших міжнародних гостей. 

Читайте також: Джапарова розповіла, як російська пропаганда в Криму "б'є по слабкому місцю"

"Моє запитання до них було: як ми будемо рухатися далі, якщо в березні цього року фактично засвідчимо переобрання Путіна, яке відбудеться з урахуванням голосів, які буцімто за нього віддадуть громадяни України в Криму? Чи ми можемо визнавати його легітимним президентом РФ? І для мене це питання залишається актуальним - чи світ готовий "проковтнути" ці вибори і визнати Путіна, запрошувати його відвідувати різні країни, враховуючи, що під питанням легітимність його обрання. Тому що, якщо ми визнаємо, що Крим окупований, що Крим - це Україна, тоді кримчани не можуть брати участь у виборах російського президента. А якщо беруть і обирається президент, тоді питання - а чи легітимний цей президент?" - сказала перший заступник міністра інформполітики. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-