Турчинов сказав, чому не вдалося зупинити захоплення адмінбудівель у Криму

Турчинов сказав, чому не вдалося зупинити захоплення адмінбудівель у Криму

1811
Ukrinform
Наявних ресурсів не вистачило б для захисту Криму від окупації, тому РНБО всі військові можливості направила для захисту материкової частини України. 

Про це заявив секретар РНБО Олександр Турчинов під час допиту у справі про держзраду Віктора Януковича в Оболонському райсуді Києва, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Уже під час першого засідання РНБО була доповідь, що на даний момент була можливість зібрати не більше 5000 військових - це весь резерв, який на той час мало військове керівництво країни. Але головна проблема, яка відкрилась на засіданні РНБО - найбільша загроза полягає в підготовці до вторгнення на материкову частину України. І керівники військових відомств говорили, що можуть бути задіяні проти України до 200 тис. російських військових, танки, авіація, тощо", - заявив Турчинов.

Він зазначив, що з огляду на неможливість протидіяти військовим можливостям Росії РНБО прийняла рішення за ініціативою самого Турчинова розпочати перекидання військ із заходу на схід і північ для того, щоб захистити найбільш небезпечні напрямки вторгнення російських військ на материкову частину України.

"Розуміючи, що такий резерв неможливо зупинити, було прийнято рішення про початок мобілізації. Саме за рахунок мобілізації ми могли б посилити Збройні сили, сформувати нові підрозділи і таким чином захистити країну. Але ми не могли розпочати мобілізацію одразу. Чому? Тому що була повністю зруйнована система військоматів, проти країни попрацювали досить серйозно", - зауважив секретар РНБО.

Читайте також: Турчинов каже, що про початок агресії РФ дізнався лише вранці 27 лютого

Турчинов також зазначив, що в день захоплення адмінбудівель у Криму він одразу віддав наказ оточити будівлі та провести операцію. Однак через агресивно налаштованих цивільних людей під будівлями Верховної Ради Криму і Радміну Криму внутрішні війська змушені були відступити.

Як повідомлялося, Оболонський районний суд 29 червня 2017 року ухвалив рішення про початок спеціального судового провадження щодо Януковича.

За даними Генпрокуратури, Януковича підозрюють у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111 (державна зрада), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110 (пособництво в умисних діях, вчинених з метою змін меж території та державного кордону України), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 437 (пособництво у веденні агресивної війни) Кримінального кодексу України.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-