Український посол пояснив німецьким депутатам, чому їздити до Криму - погана ідея

Український посол пояснив німецьким депутатам, чому їздити до Криму - погана ідея

Ексклюзив
Укрінформ
Багато хто в партії Альтернатива для Німеччини не очікував, що поїздка кількох її членів до анексованого Росією Криму наробить стільки шуму і викличе такий резонанс, в тому числі і у них на Батьківщині.

Про невелику «виховну роботу» з керівництвом фракції АдН у земельному парламенті Північного Рейну-Вестфалії, яку довелося провести послу України у ФРН Андрію Мельнику, в ексклюзивному коментарі Укрінформу розповів сам дипломат.

«Розмова тривала майже півтори години. Спочатку вони не хотіли, їм була неприємна ця тема, але потім усвідомили, що нікуди не сховатися», - сказав посол.

Читайте також: Німецьким політикам за "кримський вояж" може загрожувати 3 роки в'язниці - ЗМІ

Розмова у Дюссельдорфі у вівторок була «малоприємною, але конструктивною і аргументованою», - оцінив зустріч керівник українського дипломатичного відомства, який представив своє бачення ситуації.

«Враження, що розмова пішла на користь. Наступного разу депутати подумають, перш ніж приймати подібні запрошення. Хороша виховна робота - промити мізки», - додав він.

Читайте також: В Україні порушили справу через вояж німецьких депутатів у Крим

Мельник вважає, що йому вдалося донести свій меседж, в результаті члени фракції підтвердили, що дистанціюються від своїх однопартійців і що мандата у тих не було. Щоправда, коли можливість такої поїздки обговорювалася, було прийнято рішення не підтримувати її, але й не заважати.

Читайте також: Берлін розкритикував вояж німецьких депутатів в окупований Крим

Президент ландтагу Андре Купер (ХДС) також знав про майбутню поїздку, але запевнив Мельника під час зустрічі, що застерігав чотирьох своїх депутатів від фракції АдН від візиту.

Раніше відмежувалися від того, що відбувається, депутати від АдН берлінського парламенту, заявивши, що поїздка політиків цієї партії в Крим є виключно «приватною», а «всі зроблені ними заяви відображають виключно індивідуальні погляди мандрівників». Посол України, однак, із таким формулюванням не згоден.

«Це не приватна поїздка, коли з прапором партії фотографуються на тлі кримських пам'яток і роздають візитні картки членів парламенту... Незаконна поїздка німецьких політиків у Крим - це не вибрик тінейджерів, а кримінальний злочин з дуже тяжкими наслідками», - заявив Мельник німецьким ЗМІ.

Читайте також: Український посол назвав безвідповідальним візит німецьких політиків у Крим

Загалом парламентарі від АдН явно не розраховували на те, що поїздка їхніх колег отримає такий резонанс, хоча і розуміли, що невеликий скандал може виникнути. За словами Мельника, в Дюссельдорфі члени фракції заявили про готовність побувати з візитом в Україні та на місці з'ясувати для себе багато питань, «щоб не бути односторонніми в оцінці ситуації».

Слід зазначити, що такої публічності скандал набув не в останню чергу і завдяки Укрінформу, кореспондент якого порушив це питання на урядовому брифінгу, отримавши від офіційного представника федерального уряду Штеффена Зайберта запевнення в тому, що Німеччина не визнає незаконної анексії Криму і засуджує візити туди політиків, попереджаючи про їх правові наслідки. Після цього багато німецьких ЗМІ почали писати про цей інцидент.

Нагадаємо, група німецьких депутатів від партії Альтернатива для Німеччини, що представляють регіональні парламенти Берліна, Бранденбурга і Північного Рейну-Вестфалії, у складі 9 осіб перебуває у Криму до 9 лютого.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-