ОМОН на зустрічі

ОМОН на зустрічі "Кримської солідарності": на учасників можуть завести справи

Фото
2601
Укрінформ
Всі учасники засідання "Кримської солідарності" залишили приміщення їдальні в Судаку, де відбувалася зустріч і куди кілька годин тому увірвалися співробітники російського ОМОНу.

Про це повідомляє "Кримська солідарність" на своїй сторінці у Facebook

"Все, решта учасників зустрічі залишають приміщення. Власник їдальні зачиняє будівлю. Люди роз'їжджаються по домівках. Адвокат Еміль Курбедінов, коментуючи сьогоднішні події, не виключає, що всі ці пояснювальні ляжуть в основу яких-небудь адміністративних справ проти активістів", - йдеться в повідомленні.

За інформацією "Кримської солідарності", усім присутнім, у яких узяли паспортні дані, співробітники поліції ставили одні й ті ж запитання: "З якою метою ви тут знаходитеся? Як прокоментуєте інформацію, що надійшла, про "наявність зброї" в громадській їдальні, розташованій за цією адресою?".

Читайте також: "Кримська солідарність" в облозі ОМОНу: усіх фотографують, вимагають документи

На кожного персонально складена була пояснювальна, куди заносили всі дані. Адвокатів не опитували.

"Переписані прізвища можуть перетворитися в протоколи на всіх, хто тут сьогодні був, ми вже бачили, як на рівному місці будь-які дії можуть перетворитися на незаконні мітинги і збори", - прокоментував адвокат Курбедінов після того, як вийшов з засідання.

За його словами, незважаючи на "гостинну" зустріч у Судаку, наступне засідання "Кримської солідарності" відбудеться, як було заплановано. Про місце і час активісти обіцяли оголосити і продовжити "говорити правду про те, що відбувається в Криму".

Пізніше всіх з будівлі їдальні в Судаку вийшли адвокати Едем Семедляєв, Еміль Курбедінов, Джеміль Темишев, юристи Рустем Кямілєв, Ліля Гемеджі, Ельвіна Семедляєва, журналісти.

На учасників зборів "Кримської солідарності" можуть завести справи / Фото: Кримська солідарність

Як повідомляв Укрінформ, співробітники російського ОМОНу увірвалися на засідання громадського руху "Кримська солідарність", що відбувалося у м. Судак, і зажадали надання особистих документів усіма учасниками засідання, яких було близько 200 осіб: рідні політв‘язнів, адвокати, члени регіональних і місцевих меджлісів, активісти кримськотатарського національного руху.

За словами очевидців, силовики у масках сказали, що або всі присутні надають свої документи, що засвідчують особу, або всіх заштовхають до автозаків.

Координатор Кримської контактної групи з прав людини Абдурешит Джеппаров закликав українську владу відреагувати на ситуацію в Судаку.

Фото зі сторінки "Кримської солідарності" у Facebook.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-