Україна знову вимагає від РФ припинити призов в окупованому Криму

Україна знову вимагає від РФ припинити призов в окупованому Криму

Заява
1250
Ukrinform
МЗС України висловлює рішучий протест у зв'язку із призовом Росією на військову службу громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим і у місті Севастополь, та вимагає скасувати відповідне рішення.

Про це йдеться у заяві, оприлюдненій на сайті МЗС. 

“МЗС України вимагає від Російської Федерації скасувати незаконне рішення про призов на військову службу на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та м.Севастополь (Україна), усунути всі спричинені ним наслідки, забезпечити неухильне дотримання своїх міжнародних зобов’язань як держави-окупанта, а також у повній мірі виконати Резолюції Генасамблеї  ООН A/RES/68/262 від 27 березня 2014 року «Територіальна цілісність України» та A/RES/71/205 від 19 грудня 2016 року «Ситуація з правами людини у Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)»”, - ідеться в повідомленні.

У МЗС нагадали, що за оприлюдненими даними міністерства оборони Росії, уже понад 800 осіб-жителів тимчасово окупованої Автономної Республіки Крим відправлено до місць проходження військової служби. Загалом, восени 2017 року держава-окупант планує направити з тимчасово окупованої території близько 2000 осіб на комплектування збройних сил РФ, у тому числі за межами Криму.

Крім того, зазначається, що представники українських та міжнародних правозахисних організацій неодноразово фіксували факти переслідувань окупаційною російською владою жителів Криму за відмову служити у російській армії, що є грубим порушенням Росією своїх міжнародних зобов’язань.

У цьому зв’язку в МЗС наголосили, що Генеральна Асамблея ООН у Резолюції A/RES/71/205 від 19 грудня 2016 року «Ситуація з правами людини у Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)», підтвердивши факт тимчасової окупації АР Крим і м.Севастополь з боку Російської Федерації, закликала Москву виконати свої зобов’язання згідно з міжнародним гуманітарним правом, міжнародними механізмами захисту прав людини, іншими договірно-правовими інструментами, стороною яких вона є.

Згідно з міжнародним гуманітарним правом, державі-окупанту забороняється примушувати осіб, які перебувають під захистом, служити в її збройних або допоміжних силах, так само, як і забороняється чинити тиск і вести пропаганду на користь добровільного вступу до армії.

Читайте також: У МЗС Франції обіцяють говорити на всіх рівнях про ув'язнених Кремлем українців

Також у МЗС підкреслили, що в ухваленому 14 листопада Третім Комітетом ГА ООН проекті оновленої резолюції «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)» міститься відповідний заклик до Російської Федерації «припинити практику примушування жителів Криму до служби у збройних або допоміжних силах Російської Федерації, в тому числі за допомогою тиску або пропаганди».

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>