Росія посилила переслідування кримських татар в окупованому Криму – правозахисники

Росія посилила переслідування кримських татар в окупованому Криму – правозахисники

1489
Ukrinform
Російська влада в окупованому Криму посилила переслідування кримських татар з очевидною метою повністю придушити інакомислення на півострові.

Про це вказує 14 листопада міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch, повідомляє Радіо Свобода.

"Російська влада в Криму постійно переслідує кримських татар за їхню гучну опозицію до російської окупації з моменту її початку в 2014 році. Вона (влада – ред.) зображує політично активних кримських татар як екстремістів та терористів, змусила багатьох до втечі і створила умови, щоб ті, хто вирішив залишитися, ніколи не почували себе вільними висловлювати думки", – сказав директор Human Rights Watch по країнах Європи та Центральної Азії Г’ю Вільямсон.

Правозахисники вказують у своєму звіті на конкретні випадки перслідування, зокрема, затримання і штрафи за одиночні пікети, які в Росії формально вважаються єдиним способом протесту, що не вимагає попереднього дозволу влади.

З початку 2015 року російська влада заарештувала щонайменше 26 осіб за звинуваченням у причетності до ісламістського руху "Хізб ут-Тахрір", нагадують правозахисники. Вони вказують, що ця релігійно-політична організація є забороненою в Росії з 2003 року, але є легальною як в Україні, так і в більшості країн Європи.

Читайте також: До резолюції щодо Криму в ООН як співавтори вже приєдналися 40 країн - Кислиця

Правозахисники наголошують, що Росія "як держава-окупант" має "поважати закони, які діяли в Криму на момент початку окупації". "Проте Росія відмовляється від статусу держави-окупанта та застосовує свої федеральні закони до Криму, включаючи криміналізацію діяльності, яка раніше на півострові не визнавалася кримінальною", – ідеться в повідомленні Human Rights Watch.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>