ФСБ може “зшити” справу навіть корові - офіс “Хізб ут-Тахрір”

ФСБ може “зшити” справу навіть корові - офіс “Хізб ут-Тахрір”

Укрінформ
Керівник інформаційного офісу «Хізб ут-Тахрір» в Україні Фазил Амзаєв вважає, що кримінальні справи щодо кримчан російські силовики фабрикують із досвіду, напрацьованого і завезеного з сусідньої Росії.

Про це Амзаєв сказав у коментарі «Крим.Реалії».

«Сама фабрикація відбувається за тими кальками й напрацьованими механізмами, які у Росії є за минулі 14 років репресій... Я думаю, зрозуміло, що навіть якщо вони зловлять не те що людину, вони можуть довести, що корова причетна до «Хізб-ут-Тахрір». Тобто у них для цього вистачить мізків і фантазії», – сказав керівник українського інформаційного офісу організації.

Кримський адвокат Едем Семедляєв вказує, що в основу російського слідства, як правило, лягають або аудіо, або прихована відеозйомка, експертиза на записані розмови і показання свідків.

Читайте також: США звинувачують Росію в "кампанії пригноблення" кримських татар

«Це свідчення як простих свідків, так і прихованих свідків. Як демонструє практика, показання свідків, яких слідство налякало, змусило дати свідчення – в суді вони фактично всі розсипаються. Люди відмовляються від даних показань, люди кажуть, що вони дали їх під примусом, злякалися, їх ввели в оману і таке інше», – говорить адвокат.

В «Українському центрі ісламознавства» зазначають, що заборона на діяльність організації в Росії й анексованому нею Криму є порушенням прав мусульман.

«Звичайно, Росія ревно ставиться, коли всередині самої Росії з'являється якась ісламська ідеологічна політична партія, яка може йти врозріз із Кремлем... У односторонньому порядку, без обговорення, без участі фахівців, релігійних діячів і політиків Росія швидко додала («Хізб ут-Тахрір» – ред.) в терористичні списки. Ось і все пішло-пішло та дійшло вже до декількох десятків, навіть сотень членів «Хізб ут-Тахрір», заарештованих на великі терміни», – говорить президент центру Олександр Аулін.

Представники міжнародної ісламської політичної організації «Хізб ут-Тахрір» називають своєю місією об'єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що зазнають несправедливого переслідування в Росії.

Верховний суд Росії заборонив «Хізб ут-Тахрір» 2003 року, включивши організацію до списку 15 об'єднань, названих «терористичними». Крім Росії, ця організація як терористична заборонена в Узбекистані, Казахстані, Китаї та деяких інших азіатських і африканських країнах. У Німеччині діяльність «Хізб ут-Тахрір» обмежена через звинувачення в антисемітизмі. В Україні й у більшості країн Заходу вона може діяти легально.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-