У Росії українця засудили до 8 років колонії

У Росії українця засудили до 8 років колонії

1367
Ukrinform
Північно-Кавказький окружний військовий суд 11 серпня засудив до 8 років колонії загального режиму громадянина України Артура Панова, обвинуваченого в підготовці теракту в російському Ростові-на-Дону. 

Про це повідомляє Радіо Свобода

Водночас обвинуваченому у пособництві Панову жителю Ростова Максиму Смишляєву присудили 10 років колонії суворого режиму.

Панов був заарештований в Ростові-на-Дону в грудні 2015-го, а Смишляєв в січні. Обидва постали перед судом у лютому.

Читайте також: Окупанти дали "кримському диверсанту" майже два роки колонії

19-річний Артур Панов був затриманий в Ростовській області після перетину українсько-російського кордону за підозрою у підготовці теракту в Росії. 14 лютого в Північно-Кавказькому військовому окружному суді Ростова-на-Дону почався судовий процес у його справі. Разом з Пановим на лаві підсудних опинився і ростовський студент Максим Смишляєв, якому інкримінували сприяння у «злочинній діяльності» українця.

Перебуваючи під вартою, Артур Панов оголошував голодування, а наприкінці травня подав скаргу до Європейського суду з прав людини, у якій заявляв, що стосовно нього були порушені статті Європейської конвенції про право на свободу й особисту недоторканність, а також на справедливий судовий розгляд.

Правозахисники наголошують, що Росія ув’язнила кількох українців за сфабрикованими політично мотивованим звинуваченнями після анексії Криму в березні 2014 року.

У березні Європейський парламент закликав Росію звільнити понад 30 українських громадян з в’язниць Росії, Криму і контрольованих проросійськими бойовиками територій східної України. У ці списки потрапили, серед інших, кінорежисер Олег Сенцов, який відбуває 20-річний термін у російській в’язниці, Роман Сущенко, який під вартою у Москві.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-