Росія у Гаазі переконує, що татар у Криму зараз більше, ніж до анексії

Росія у Гаазі переконує, що татар у Криму зараз більше, ніж до анексії

1955
Ukrinform
На слуханнях у Міжнародному суді в Гаазі позову України проти Росії заступник директора департаменту МЗС РФ з гуманітарної співпраці та прав людини Григорій Лук'янцев заявив, що наразі в Криму проживає більше татар, ніж до анексії.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Загальна кількість татар, які живуть у Криму, є трохи вищою, ніж до 2014 року", - сказав Лук'янцев.

За його словами, Україна "неправильно наводить факти", стверджуючи, що кількість кримських татар, які живуть на півострові, після зміни статусу Криму катастрофічно знизилася - більш ніж 5 разів. Зокрема, напередодні українська делегація доповіла суду, що з 2014 року кількість кримських татар на півострові знизилася з 243 тис. 400 осіб до 42 тис. 254 осіб, адже велика кількість представників цього народу виїхала з окупованого Криму на материкову частину України.

Натомість представник російської сторони заявив, що Україна хотіла "підтасувати цифри" і насправді зараз у Криму проживають 232 тис. 340 кримських татар. Загалом же татар на півострові, за версією РФ, - 277 тис. 336 осіб, тобто більше, ніж жило до 2014 року, заявив представник російського МЗС.

Крім того, представники Росії у відповідь на обвинувачення у порушенні Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації заявили, що переслідування кримських татар та українців у Криму нібито не були дискримінацією.

"Щодо статей 2 та 5 конвенції Україна представила список так званих обвинувачень, які стосувалися кримських татар та українців. Але Україна не пояснила, як ці дії є дискримінацією чи расовою дискримінацією", - сказав представник РФ Матіас Форту.

Він заявив, що, за даними статистики, українці чи кримські татари "не зазнавали особливого ставлення у кримінальному плані порівняно з іншими жителями Криму".

Як повідомлялося, 7 березня у Міжнародному суді в Гаазі Росія відповідає на обвинувачення України у порушенні Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму від 9 грудня 1999 року та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації від 21 грудня 1965 року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-