ЗСУ мають атакувати російські військові об’єкти, де б вони не були - Україна в ОБСЄ

ЗСУ мають атакувати російські військові об’єкти, де б вони не були - Україна в ОБСЄ

Укрінформ
Найкращим способом захистити цивільне населення України від обстрілів з російської території є знищення російських військових баз та об’єктів, де б вони не були.

Як передає кореспондент Укрінформу, про це заявила тимчасово повірена у справах України при міжнародних організаціях у Відні Вікторія Кувшинникова на засіданні Постійної ради ОБСЄ у четвер у Відні.

«Зазвичай люди в Харкові та області мають менше хвилини, щоб сховатися. Цей час - тонка межа між життям і можливою смертю. А скільки життів можна було б врятувати, якби агресивні плани Росії були зірвані на ранніх стадіях підготовки? Враховуючи характер злочинів Росії під час цієї війни, знищення військових баз, штабів, пускових установок та інших військових об'єктів, де б вони не знаходилися, є найкращим способом захистити цивільне населення», - сказала вона.

Вона наголосила, що «для воєнних злочинців та терористів не повинно бути жодного безпечного місця».

«З огляду на це, Україна повинна використовувати всі можливості для ефективного здійснення свого права на самооборону, передбаченого статтею 51 Статуту ООН», - заявила дипломатка.

Окремо Кувшинникова прокоментувала нещодавнє рішення Росії про реструктуризацію свого міністерства оборони, що є «нагадуванням про те, що війна - це завжди дилема ресурсів». «І ця дилема є однією зі слабких сторін Росії, яку ми повинні використати», - додала вона.

Читайте також: Росіяни не зможуть досягнути «цілей СВО» суто військовими методами

На цьому тлі вона вказала, що кілька днів тому Міжнародна робоча група з питань санкцій проти Росії представила нові пропозиції щодо подальшого обмеження потенціалу РФ у здійсненні нападів на цивільне населення. «Їх реалізація різко обмежить можливості Росії фінансувати свої військові дії та сприятиме швидшому припиненню агресії. Це - в інтересах усіх держав-учасниць, оскільки агресивні плани Росії виходять далеко за межі України і загрожують усьому регіону ОБСЄ», - заявила українська дипломатка.

Як повідомляв Укрінформ, Президент Володимир Зеленський заявив, що атака проти Харкова й Люботина, під час якої російські військові використали 15 ракет, є слабкістю не України, а світу, який уже третій рік не наважується поводитися з терористами саме так, як вони заслуговують.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-