Україна має законне право вражати військові цілі ворога за межами країни - Столтенберг

Україна має законне право вражати військові цілі ворога за межами країни - Столтенберг

Укрінформ
Україна має законне право використовувати зброю проти військових цілей за межами країни, оскільки реалізовує своє право на самооборону проти нападу Росії, яка використовує всі типи озброєння проти України.

Про це сьогодні у Брюсселі під час спільної пресконференції з президентом Фінляндії Александром Стуббом (Alexander Stubb) заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Саме так керівник НАТО відповів на прохання журналістів підтвердити атаку проти російського військового корабля в порту Калінінграда, та прокоментувати, чи має право Україна застосовувати зброю за межами власних кордонів.

«Перш за все, я не вдаватимуся у деталі, коли йдеться про розвідку. По-друге, я не буду давати специфічних порад, якого роду цілі Україна може або не може атакувати, окрім того, що це є частиною її права на самооборону – вражати законні військові цілі за межами власної країни. Тому що Росія використовує настільки багато різного типу спроможностей, щоб атакувати Україну. Україна має право на самооборону, і це також включає законні військові цілі за межами України», - сказав Єнс Столтенберг.

Читайте також: Дипломатичних засобів змусити Путіна припинити війну в Україні наразі немає - Бербок

Він зауважив, що в ході зустрічі з президентом Фінляндії сторони обговорили ситуацію в Україні та термінову необхідність надати їй більше допомоги, надійної та передбачуваної.

«Ситуація на полі бою є важкою. Затримки у фінансуванні мають прямі наслідки на місці подій кожного дня. Затримки у доставленні засобів протиповітряної оборони дозволять російським ракетам вражати більше цілей, а затримки у доставленні боєприпасів (для України - ред.) дозволятимуть Росії тиснути вздовж лінії фронту. Україна не може чекати. Вона потребує засобів ППО, боєприпасів та допомоги. Зараз», - наголосив генеральний секретар НАТО.

Він нагадав, що за всіх цих обставин українці вже досягли багато, і вони можуть перемогти, але для цього вони потребують підтримки від союзників.

Наразі, за словами генерального секретаря, НАТО активно опрацьовує забезпечення надійної та передбачуваної допомоги для України вже зараз та на більш віддалений час, щоб Україна могла покладатися не стільки на добровільні внески від країн-членів, скільки та їх зобов’язання в рамках НАТО. Це має зменшити обсяг короткострокових пропозицій на користь більшої кількості багаторічних внесків.

«Москва має розуміти, що вони не зможуть «перечекати» таку допомогу. Пакет для України із передбачуваною та надійною підтримкою – це саме те, над чим ми в НАТО працюємо зараз», - додав Єнс Столтенберг.

Він подякував президенту Стуббу за потужний внесок Фінляндії у зусилля Альянсу із підтримки України.

Столтенберг також зауважив, що з початку російського повномасштабного вторгнення Фінляндія надала Україні військову допомогу на близько 2 мільярдів євро, включаючи 30 мільйонів євро для Чеської ініціативи із закупівлі артилерійських боєприпасів.

«Я також вітаю, що лише минулого тижня Фінляндія підписала нову 10-річну безпекову угоду із Києвом. Тож ми вдячні за ваш внесок у колективну оборону НАТО, у нашу спільну безпеку, а також – за те, що Фінляндія є лідером у наданні підтримки для України», - зазначив генеральний секретар Альянсу.

Читайте також: Президент Фінляндії про зволікання з підтримкою Києва: По суті, ми граємо з життями українців

Як повідомляв Укрінформ, Президент України Володимир Зеленський та Президент Фінляндії Александр Стубб 3 квітня в Києві підписали двосторонню безпекову угоду терміном на 10 років. Фінляндія наразі виділяє близько 0,25% свого ВВП на допомогу для України, та за цим показником входить до шістки найбільших донорів України.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-