У РФ хочуть обмежити права мігрантів, щоби змусити їх воювати проти України - ISW

У РФ хочуть обмежити права мігрантів, щоби змусити їх воювати проти України - ISW

Укрінформ
Обмеження міграційного статусу, яке міститься у проєкті нового закону, підготовленого міністерством внутрішніх справ РФ, імовірно, мають на меті зробити військову службу одним із небагатьох варіантів залишитися в країні.

Про це у звіті повідомляє Інститут вивчення війни (ISW), передає Укрінформ.

28 листопада російське інформагентство ТАСС повідомило, що МВС Росії підготувало проєкт закону, який передбачає запровадження режиму «контрольованого перебування» в Росії для мігрантів, які не мають законних підстав для перебування в країні.

Повідомляється, що законопроєкт передбачає такі обмеження для мігрантів у РФ: заборона реєструватися як юридична особа та індивідуальний підприємець; здійснювати операції із нерухомістю; купувати та продавати транспортні засоби; керувати автомобілем; отримувати водійське посвідчення; відкривати банківський рахунок; перераховувати гроші; одружуватися.

Читайте також: Кремль наказав посилити паспортизацію на окупованих територіях перед «виборами Путіна» - ГУР

Окрім цього, згідно із новим законопроєктом, мігранти зобов’язуватимуться повідомляти російській владі про своє проживання та виїзд із території РФ. Ті з них, які порушуватимуть перелічені обмеження, будуть депортовані або відправлені до спецзакладу.

«Російські чиновники намагаються ще більше позбавити громадянських прав мігрантів, які живуть у країні, ймовірно, щоб підтримати поточні зусилля із примусу їх до військової служби та заспокоїти дедалі більш ксенофобних російських ультранаціоналістів», – вважають експерти Інституту.

У зведенні зазначено, що обмеження міграційного статусу, ймовірно, були створені для ще більшого віддалення великої кількості мігрантів від економічного та соціального життя в Росії та щоб зробити військову службу одним із небагатьох способів залишитися в країні.

Окрім цього, влада РФ також намагається змусити мігрантів воювати в Україні в обмін на російське громадянство, підкреслили експерти ISW.

«Схоже, що Кремль продовжує боротися за те, щоб поєднати зусилля, спрямовані на збільшення промислового потенціалу Росії, водночас примушуючи мігрантів до військової служби та позбавляючи їх мотивації працювати в РФ», – підсумували аналітики.

Читайте також: У Росії після виборів 2024 року можлива тотальна мобілізація - Данілов

Своєю чергою, очільник комітету Держдуми у справах СНД Леонід Калашніков заявив, що депутати планують розглянути проєкт закону, що передбачає підписання іноземцями, які в'їжджають до РФ, "угоди про лояльність".

"Проєкт закону про так звану угоду щодо лояльності з мігрантами, які в'їжджають до РФ, перебуває на високому ступені готовності", - сказав він.

За словами Калашнікова, зокрема, у документі передбачається "отримання згоди з боку іноземного громадянина, який в'їжджає до РФ, щодо дотримання деяких правил, зокрема, не займатися дискредитацією внутрішньої та зовнішньої політики нашої країни, не спотворювати історичні факти щодо Великої Вітчизняної війни".

Раніше міністерство оборони Британії із посиланням на дані розвідки повідомляло, що влада Росії хоче завербувати більше мігрантів для відправлення їх на війну в Україні, щоб уникнути внутрішньої мобілізації напередодні президентських виборів у 2024 році.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-