Постачання Заходом зброї Україні досі недостатнє - президент Чехії

Постачання Заходом зброї Україні досі недостатнє - президент Чехії

Укрінформ
Контрнаступ в Україні розвивається не так, як очікувалося, а постачання озброєння партнерами гальмується.

Про це заявив президент Чехії Петр Павел у вівторок на відкритті зборів командування армією у Празі, передає Укрінформ із посиланням на сайт глави Чеської держави.

«Контрнаступ України розвивається не так, як очікували самі українці, і справа не тільки в тому, що підтримка Заходу в підготовці цього контрнаступу була недостатньо масовою і швидкою, українці почали зі співвідношення сил, не зовсім сприятливого для наступу, але водночас і час, витрачений на цю підготовку, дозволив Росії дуже добре підготуватися до українського контрнаступу... Крім того, постачання зброї, яке потрібне Україні для успішної боротьби з таким потужним супротивником, як Росія, обмежене, і навіть зараз воно не досягає необхідного рівня», – констатував президент Чехії.

Читайте також: Президент Чехії: Якщо Україна впаде - впадемо ми всі

Він зазначив, що війна в Україні несе великий ризик втоми, яка обов’язково проявляється не тільки у воюючих сторін, а й у всіх країнах, які підтримують одну чи іншу сторону. Це, робить висновок верховний головнокомандувач армії ЧР, призведе до посилення тиску припинити конфлікт якоюсь угодою. Ця угода, якщо вона відбудеться, звичайно, базуватиметься на реальній ситуації на полі бою, – зауважує Павел.

Зима для України однозначно буде непростою, адже щонайменше третина інфраструктури, насамперед енергетичної, зруйнована і не відремонтована до зими, за даними Павела. Це чинить велике навантаження на українське населення з точки зору подальшої стійкості. Ба більше, судячи з останньої інформації, яка надходить з передової, самі українські солдати, не тільки відчувають зрозумілу втому, але й усе більше розчаровуються підтримкою із Заходу, відчувають, що партнери лишають їх у біді, сказав чеський президент. За його словами, це не є гарною відправною точкою для того, як пережити важку зиму та досягти успіху проти супротивника, який використав увесь цей час, зробив висновки з помилок, примножив військове виробництво, активував плани військового виробництва та зараз може постачати стільки ж або більше техніки та боєприпасів, ніж Захід може надати Україні.

«І немає потреби повторювати, що успіх Росії в Україні був би великою проблемою для всіх нас, не тільки для Чехії, але для всіх союзників, для всіх західних країн. Це не лише тому, що Росія зміцнилася б у своїй інтерпретації міжнародних відносин, але водночас це надихнуло би багато інших країн-однодумців на те, що силою можна досягти цілей і що Захід не такий сильний, як його намагаються показати», – підкреслив глава Чеської держави.

Читайте також: Ситуація на фронті не вказує на можливість України отримати військову перевагу - президент Чехії

Загалом, підсумував політик і колишній воєначальник, ситуація з безпекою у світі продовжує погіршуватися та ускладнюватися: існуючі проблеми зберігаються і навіть поглибилися, водночас виникли нові. Це означає необхідність бути готовими та вивчати досвід інших. Не лише війна в Україні, а й конфлікт на Близькому Сході дає багато уроків, як змінити та адаптувати чеську армію і систему управління, розвідки та матеріально-технічного забезпечення, щоб досягти успіху в можливому конфлікті.

Як повідомлялося, президент ЧР Петр Павел ще на початку року сказав, що якщо Україна не досягне цього року успіху в контрнаступі за допомогою західної зброї, буде дуже складно ще раз мобілізувати такий самий потужний загальний пакет військової підтримки для нового наступу. Тоді багато хто критикував колишнього високопосадовця НАТО за ці його слова.

Фото: Ministerstvo obrany Ceské republiky

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-