Австрія не перешкоджає транзиту військової техніки до України - глава МЗС

Австрія не перешкоджає транзиту військової техніки до України - глава МЗС

Укрінформ
Австрія дозволяє країнам ЄС транзит матеріалів воєнного призначення через свою територію до України, і це не порушує її нейтралітет.

Як передає власний кореспондент Укрінформу, про це заявив міністр закордонних справ Австрії Александер Шалленберг в інтерв’ю телеканалу ORF.

"Хотілося б прояснити: перевезення з однієї до іншої країни ЄС завжди відбувалося без проблем. А з 28 лютого 2022 року ми маємо рішення у рамках Спільної зовнішньої та безпекової політики, яке також дозволяє ці перевезення в Україну. І ми зобов’язані виконувати це рішення", - прокоментував міністр питання про перевезення через Австрію матеріалів воєнного призначення до України.

Читайте також: Австрія виділить ще €18 мільйонів для допомоги українцям

За його словами, йдеться саме про транзит через Австрію, "і це не порушує нейтралітет".

"Існує рішення Спільної зовнішньої та безпекової політики, яке не лише дозволяє ці перевезення в Україну. Це означає, що ми пов’язані цим рішенням. І з моменту підписання Амстердамського договору, і з моменту реформи федеральної конституції майже 20 років тому, ці заходи в рамках ЄС підпадають під дію нейтралітету. Це означає, що немає ніякої суперечності", - сказав Шалленберг.

Міністр додав, що партнери, котрі здійснюють цей транзит, зобов’язані повідомляти австрійську сторону про те, який саме вантаж перевозиться.

Читайте також: Австрія передала Україні обладнання для ліквідації підтоплень та порятунку людей

Як повідомляв Укрінформ, віцеканцлер Австрії Вернер Коглер заявив, що його країна в межах Європейського Союзу конструктивно підтримує Україну у праві на самооборону.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-