Завдяки операції в Бєлгородській області українська розвідка отримала важливі дані — Юсов

Завдяки операції в Бєлгородській області українська розвідка отримала важливі дані — Юсов

Укрінформ
У результаті операції в Бєлгородській області була зібрана цінна для української воєнної розвідки інформація.

Про це повідомив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов, передає Укрінформ із посиланням на ГУР.

Як зауважив він, зібрані дані зі зрозумілих причин не будуть розголошені, проте частину їх уже отримав увесь світ. Цю частину представник ГУР коротко схарактеризував як "король голий".

Читайте також: Легіон «Свобода Росії» оприлюднив кадри з Бєлгородської області

Так, ідеться про виснаження силового апарата президента Російської Федерації Володимира Путіна та вразливість РФ до внутрішніх ударів.

За словами Юсова, сили опору діють як у прикордонних селах Росії, так і в столичному регіоні.

"Їхнє завдання наразі, якщо ми говоримо про Бєлгородщину, це визволення цих земель від панування режиму путіна, який для мешканців цих територій — представників різних народів, різних національностей — є очевидно режимом внутрішньої окупації. А якщо ми говоримо про низку народів, які мають вищий рівень певної політичної свідомості, то це навіть не внутрішня окупація, це, власне, пряма зовнішня окупація — наприклад, якщо ми говоримо про народи Кавказу або Татарстан", — пояснив представник ГУР.

Читайте також: Рамштайн: США просять Україну не використовувати надану ними зброю на території Росії

Він наголосив, що українцям не варто переоцінювати реакцію Кремля на операцію легіону "Свобода Росії" та "Російського добровольчого корпусу" у Бєлгородській області в контексті ситуації на фронті.

Зі слів Юсова, російське керівництво змушене у відповідь на події в регіоні перегруповувати свої війська. Прорив добровольців через кордон представник розвідки назвав безумовним наслідком повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

"Географічні й політичні назви територій можуть змінюватися. Територія, яка наразі називається "російська федерація" — в неї входять різні історичні землі, які в різні етапи по-різному називались. Тому сьогодні ця назва така, далі — будемо бачити", — зазначив він.

Читайте також: Легіон «Свобода Росії» під час операції в Бєлгородській області втратив двох бійців

Як повідомлялося, 22 травня в соціальних мережах з'явилися заяви "Російського добровольчого корпусу" та легіону "Свобода Росії" про визволення деяких населених пунктів і введення їхніх сил у містечко Грайворон у Бєлгородській області.

Того ж дня у ГУР зазначили, що легіон "Свобода Росії" та "РДК" розпочали операцію зі звільнення Росії від режиму Путіна з метою створення смуги безпеки для захисту українського цивільного населення, але винятково за участю громадян РФ.

24 травня в "РДК" заявили, що просунулися на 42 км вглиб Бєлгородської області. Деякі населені пункти добровольчі формування контролювали добу.

25 травня було оголошено, що "РДК" знову зайшли на територію Росії.

У ніч на 27 травня в селищі Майський Бєлгородської області пролунав вибух. Дронами була атакована будівля Міністерства внутрішніх справ.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-