Це війна на виснаження, треба більше зброї: Столтенберг анонсував зустріч НАТО, ЄС і України

Це війна на виснаження, треба більше зброї: Столтенберг анонсував зустріч НАТО, ЄС і України

Укрінформ
Союзники по НАТО та країни ЄС мають уникати створення нових бар’єрів в оборонній промисловості та вирішувати завдання зі збільшення виробництва зброї та боєприпасів як для власних потреб, так і для продовження допомоги Україні.

Про це сьогодні у Брюсселі після прибуття для участі у неформальному ланчі в рамках Ради міністрів ЄС із зовнішніх відносин (з питань оборони), що був присвячений розвитку співробітництва між НАТО і ЄС, заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми маємо уникнути створенню нових бар’єрів між союзниками по НАТО. Натомість, нам потрібно зміцнити трансатлантичну промислову базу, щоб забезпечити здатність поповнювати наші власні запаси в інтересах струмування й оборони, але також продовжувати підтримувати Україну. Для цього ми маємо наростити виробництво зброї та боєприпасів, і саме ці питання щодо зміцнення нашої трансатлантичної індустріальної бази я буду обговорювати з міністрами оборони ЄС», - сказав керівник НАТО.

Він привітав зусилля ЄС у цьому напрямку та водночас наголосив на важливій ролі НАТО, оскільки саме Альянс визначає стандарти озброєння, забезпечує взаємосумісність та взаємозамінність залучених сил. Окрім того, Альянс надає директивні напрямки для досягнення певних оборонних спроможностей кожною з країн-союзниць, і зараз переглядає обсяг таких спроможностей, у тому числі, що стосується наявності артилерійських боєприпасів калібру 155 мм, які наразі є критично важливими для підтримки України у її боротьбі проти російської агресивної війни.

Читайте також: Навчання українських пілотів на F-16 не робить НАТО стороною конфлікту – Столтенберг

Генеральний секретар НАТО нагадав, що кілька місяців тому провів зустріч з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою та високим представником ЄС Жозепом Боррелем для координації спільних дій з виробництва боєприпасів. Він окремо наголосив, що йдеться не лише про постачання Україні нових зразків та платформ сучасного озброєння, але й забезпечення того, щоб вже поставлене в Україну військове обладнання працювало з максимальною ефективністю. Це, в свою чергу, потребує забезпечення пальним, боєприпасами, а також обслуговування та ремонту.

«Це війна на виснаження, яка перетворюється на війну логістики. Тому нарощування виробництва боєприпасів є абсолютно ключовим питанням. Я вирішив запросити представників оборонної промисловості, з обох сторін Атлантики, на нашу зустріч міністрів оборони НАТО наступного місяця. ЄС і Україна також запрошені взяти участь у цій події, що має на меті забезпечити якомога більшу взаємодію з обороною промисловістю», - повідомив Столтенберг.

Він нагадав, що в НАТО вже існує система для спільного замовлення, коли союзники закуповують боєприпаси та озброєння разом вже протягом багатьох років, і союзники готові поділитися цим досвідом.

Як вже повідомлялося, сьогодні у Брюсселі продовжується засідання Ради міністрів ЄС із зовнішніх відносин за участі міністрів оборони. За ініціативи Шведського головування ЄС під час зустрічі міністрів був організований неформальний робочий ланч за участі генерального секретаря НАТО, який був цілком присвячений співробітництву між Європейським Союзом і НАТО.

Фото: EFE/EPA

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-