Прокурор МКС: Є підстави вважати, що путін та львова-бєлова відповідальні за депортацію дітей

Прокурор МКС: Є підстави вважати, що путін та львова-бєлова відповідальні за депортацію дітей

Укрінформ
Прокурор Міжнародного кримінального суду (МКС) Карім Хан заявив, що є розумні підстави вважати, що президент росії володимир путін та омбудсменка марія львова-бєлова відповідальні за незаконну депортацію українських дітей.

Про це йдеться в заяві прокурора Міжнародного Кримінального Суду Каріма Хана.

“22 лютого 2023 року я подав до Палати попереднього провадження Міжнародного кримінального суду клопотання про ордери на арешт у контексті ситуації в Україні. Сьогодні Палата попереднього провадження видала ордери на арешт двох осіб: президента рф володимира путіна та російської омбудсменки марії львової-бєлової. На підставі доказів, зібраних і проаналізованих моїм офісом відповідно до його незалежних розслідувань, Палата попереднього провадження підтвердила, що є розумні підстави вважати, що президент рф путін та російська омбудсменка марія львова-бєлова мають понести кримінальну відповідальність за незаконну депортацію та передачу українських дітей з окупованих територій України до російської федерації”, - сказав він.

Читайте також: Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт путіна

За його словами, випадки, підтверджені його офісом, включають депортацію щонайменше сотень дітей, вивезених із сиротинців та дитячих будинків.

Багато з цих дітей, за даними слідства, були передані на усиновлення в російській федерації. Законодавство в рф було змінено указом путіна, щоб пришвидшити надання російського громадянства, полегшити їх усиновлення російськими сім’ями.

“Мій офіс заявляє, що ці дії, серед іншого, демонструють намір назавжди вивезти цих дітей з їх власної країни. На момент цих депортацій українські діти перебували під захистом Четвертої Женевської конвенції”, - йдеться у заяві.

Читайте також: Ордер на арешт путіна: генпрокурор пояснив, що це означає для диктатора

Хан також наголосив, що треба забезпечити, щоб винні у скоєнні злочинів були притягнуті до відповідальності, а діти були повернуті до своїх родин і громад.

“Ми не можемо допустити, щоб з дітьми поводилися так, ніби вони є воєнною здобиччю", - заявив Хан.

Читайте також: З рішення МКС про ордер на арешт путіна почнеться історична відповідальність - Зеленський

Як повідомляв Укрінформ, 17 березня 2023 року, Палата попереднього провадження Міжнародного кримінального суду (МКС) видала ордери на арешт двох осіб - володимира володимировича путіна та марії олексіївни львової-бєлової.

Президента рф та уповноважену президента рф у справах дитини підозрюють у воєнних злочинах - незаконній депортації та переміщенні населення, зокрема дітей, з окупованої території України, щонайменше з 24 лютого 2022 року.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-