Комісія ООН встановила осіб, причетних до воєнних злочинів рф в Україні

Комісія ООН встановила осіб, причетних до воєнних злочинів рф в Україні

Оновлено
Укрінформ
Незалежна міжнародна комісія з розслідування порушень в Україні встановила осіб, які можуть бути відповідальні за вчинені під час російської агресії злочини в Україні, і відповідний список буде передано компетентним органам ООН.

Як передає кореспондент Укрінформу, про це заявив голова комісії Ерік Мьосе у ході пресконференції у Женеві у четвер під час представлення повного звіту роботи цієї міжнародної комісії ООН протягом минулого року.

"Що стосується притягнення до відповідальності, то, як ви знаєте, з нашого мандату випливає, що в нашій роботі є як аспект загальної відповідальності, так і індивідуальної відповідальності. І в ході наших розслідувань ми, звичайно, шукали осіб, які можуть нести відповідальність. Ми зібрали інформацію, яка може сформувати список, що буде переданий відповідним органам ООН", - наголосив Мьосе, відповідаючи на питання щодо встановлення осіб, відповідальних за злочини в Україні у ході російської агресії.

За його словами, відправною точкою у формуванні цього списку "є те, що ми спостерігаємо на місцях".

Коментуючи питання про те, чи є цьому списку особи з політичного керівництва рф, Мьосе зазначив, що комісія намагається "послідовно визначити, чи зможе піднятися вище, намагаючись досягти більш високих рівнів (влади), які можуть бути, частково, особами військового керівництва". Він додав, що у звіті вказується на те, що комісія встановила осіб, які, на її думку, "становлять інтерес у цій сфері". "І в принципі, звичайно, всі рівні підпадають під мандат комісії", - заявив очільник комісії ООН.

Зі свого боку, член Комісії Пабло де Грейф вказав на те, що комісія досягнула прогресу в ідентифікації осіб, причетних до злочинів в Україні, а також підрозділів, які були присутні в тих чи інших районах і відповідальні за ті чи інші дії.

За його словами, цей список не призначений для оприлюднення у рамках звіту.

"Список формується, і він розширюється відповідно до того, як просувається наше розслідування. І тому це далеко не все", - заявив де Грейф.

Читайте також: росія здійснила в Україні численні воєнні злочини та злочини проти людяності – Комісія ООН

Як повідомлялося, 4 березня Рада з прав людини ООН ухвалила резолюцію 49/1 про "становище у сфері прав людини в Україні, що склалося внаслідок російської агресії". Відповідно до цієї резолюції, Рада з прав людини заснувала незалежну міжнародну комісію з розслідування воєнних злочинів рф в Україні.

У жовтні комісія з розслідування порушень в Україні представила Генеральній Асамблеї ООН попередній звіт, у якому зафіксовано велику кількість вчинених російськими військами воєнних злочинів, порушень прав людини та міжнародного гуманітарного права в Україні.

Оновлюється...

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-