Україна обговорює з Євросоюзом постачання боєприпасів на трьох треках - посол Ченцов

Україна обговорює з Євросоюзом постачання боєприпасів на трьох треках - посол Ченцов

Укрінформ
Питання постачання Україні боєприпасів Євросоюзом обговорюється на трьох треках: швидкої компенсації країнам-членам з Фонду миру, здійснення спільних закупівель та забезпечення поставок у середньо- і довготерміновій перспективах.

Як передає Укрінформ, про це повідомив в інтерв’ю Радіо Свобода представник України при ЄС Всеволод Ченцов.

"Питання боєприпасів – у фокусі уваги було і міністерської зустрічі в Стокгольмі (неформальна зустріч очільників оборонних відомств країн ЄС 7-8 березня – ред.), в якій брав участь міністр оборони Резніков, і тут, що стосується нашої вже безпосередньо роботи з Європейською службою зовнішньої діяльності, з військовим штабом. Ми працюємо над тим, щоби держави-члени могли максимально швидко і також комфортно для себе, тобто розуміючи, що буде далі, віддати нам те, що потрібно на полі бою саме сьогодні. І це – перший трек", - сказав Ченцов.

Як зазначив дипломат, аби  забезпечити реалізацію цього першого кроку, держави ЄС домовилися фактично виділити в рамках Європейського фонду миру окремий ресурс, "з якого будуть, власне, в прискореному режимі компенсовуватися такі видатки": "Тобто – щоб вони зрозуміли: якщо вони швидко видадуть те, що є на складах, відповідно, вони можуть претендувати на швидку компенсацію. І таким чином вони зможуть використати ці кошти в тому числі для того, щоб виробляти ці припаси".

Читайте також: Нагальним питанням у відносинах з ЄС є поставка зброї та боєприпасів в Україну – посол Ченцов

Другий трек стосується спільних закупівель. "Це також питання, яке обговорювалося в Стокгольмі, це питання, яке обговорюється зараз на рівні COREPER (Комітет постійних представників у ЄС, до якого входять глави або заступники місій країн-членів у Брюсселі – ред.), і ми сподіваємося, що буде знайдена оптимальна модель, з точки зору того, як цей процес буде координуватися. На сьогодні є пропозиція, щоб активно залучалася Європейська оборонна агенція. У держав-членів є також свої можливості і свій досвід. Також досвід у рамках НАТО", - зазначив Ченцов.

За його словами, Україні як бенефіціару цього процесу та державам ЄС треба його "просто правильно скоординувати". "Тобто, держави-члени видають те, що є на складах, і оперативно займаються спільними закупівлями. І ці спільні закупівлі, знову ж таки, насамперед розраховані на те, щоб вони могли віддавати те, що є, і поповнювати свій ресурс", - повідомив представник України при ЄС.

Читайте також: Парламент Швейцарії блокує поставки зброї в Україну

Він додав, що третій трек стосується того, "як у середньо- і довготерміновій перспективі забезпечити планомірне поповнення цих ресурсів". "Тут уже вступає в дію Єврокомісія, тому що саме вона розуміє, які повинні бути стимули для виробництва, які можливі пільги, яка може бути координація вже на загальноєвропейському рівні, на рівні індустрій", - резюмував Ченцов.

Як повідомляв Укрінформ, 7-8 березня у Стокгольмі відбулася неформальна зустріч міністрів оборони ЄС під егідою Швеції, яка головує у Євросоюзі. Ключовим питанням було прискорення військової допомоги Україні, зокрема, постачання боєприпасів.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-