росія готується масово мобілізувати студентів очної форми навчання — розвідка

росія готується масово мобілізувати студентів очної форми навчання — розвідка

Укрінформ
У росії здійснюються заходи з підготовки до чергової мобілізаційної хвилі, станом на цей час активно нарощуються можливості для забезпечення масової мобілізації студентів вищих навчальних закладів.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Головне управління розвідки Міністерства оборони України.

За даними ГУР, російська влада вже створює так звані дільниці оповіщення, які надаватимуть допомогу військкоматам щодо вручення повісток студентам очної форми навчання.

Зокрема, керівництвом Новосибірського державного педагогічного університету, Томського політехнічного університету та Томського державного педагогічного університету видані документи, які зобов’язують структурні підрозділи закладів виділити для роботи на «дільницях оповіщення» певну кількість студентів та співробітників. Залучати планується громадян, які офіційно мобілізації не підлягають.

Встановлено, що в Томському політехнічному університеті включення до складу «дільниць» відбувається без згоди або навіть попереднього інформування визначених студентів і співробітників.

Керувати такими «дільницями» призначають представників вищого керівництва навчальних закладів.

Читайте також: Нова мобілізація не допоможе, а лише більше виснажить росію – Скібіцький

«Важливо, що для проведення чергової хвилі мобілізації в рф не потрібні додаткові правові підстави, оскільки оголошену у вересні 2022 року «часткову мобілізацію» офіційно так і не було завершено», – зауважили в ГУР.

У розвідці припускають, що мобілізація буде проведена до 1 квітня – початку весняного призову на строкову службу. У разі необхідності початок призову може бути відстрочений.

Читайте також: Повзуча мобілізація у рф триває увесь час – Денисенко

Як повідомляв Укрінформ, російські загарбники почали відкриту мобілізацію в тимчасово захопленому місті Маріуполь Донецької області. Передусім це стосується чоловіків, які вже отримали російський паспорт – їх відправляють воювати проти України.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-