Жодних «нових хвиль» мобілізації не передбачається — представник Сухопутних військ ЗСУ

Жодних «нових хвиль» мобілізації не передбачається — представник Сухопутних військ ЗСУ

Укрінформ
Українське військове керівництво володіє повною інформацію щодо мобілізаційного потенціалу ворога та проводить власні мобілізаційні заходи планово, починаючи з 24 лютого. У ЗСУ ніяких нових хвиль мобілізації після Нового року не передбачається.

Про це під час брифінгу в медіацентрі Україна-Укрінформ повідомив начальник управління персоналу штабу командування Сухопутних військ Збройних сил України Роман Горбач.

“З 24 лютого цього року йде мобілізація у нас. Вона оголошена указом Президента України і навіть з самого початку ніяких хвиль мобілізації не було. Так, дійсно, на першому етапі більше людей було призвано за мобілізації, потім постійно знижувались показники і зараз вони на набагато нижчому рівні, ніж на початку”, - повідомив Горбач.

Він зазначив, що цифри призову мобілізованих залежать від ситуації на фронті.

“Всі ці показники по кількості особового складу є плановими, вони прораховуються Генеральним штабом, і планово здійснюється мобілізація Територіальними центрами комплектування. Говорити, що після Нового року буде чергова хвиля, не можна. Всі ці фактори, які впливають, давно враховані. І той фактор, що в росії пройшла мобілізація і призвано від 200 до 300 тисяч громадян, враховано. Тому зараз ми працюємо відповідно плану і ніяких хвиль не передбачається”, - зазначив Горбач.

Відповідаючи на запитання, яких спеціальностей наразі найбільше потребують Сили оборони, Горбач повідомив, що всі спеціальності потрібні для комплектування ЗСУ, але першочергово йдеться про стрільців, зв'язківців, шифрувальників та ін.

Також він зазначив, що першими мобілізують тих, хто має досвід військової служби та участі в АТО. Крім того, призивають і громадян, які не проходили військову службу, однак ця категорія проходить навчання у навчальних центрах мінімум один місяць. Далі - в залежності від складності спеціальності, цей термін може бути продовжений.

Підсумовуючи сказане, Горбач уточнив, що мобілізація як до, так і після Нового року буде проводитись.

“Мобілізація проходить постійно, щоденно, планово. Ми як і до Нового року призиваємо громадян на військову службу, точно так же будемо призивати і після Нового року. Можливо, будуть якісь коригування у планах, тому що мобілізація - це дуже складна система”, - наголосив Горбач.

Читайте також: Данілов - про ядерне роззброєння рф: Ми ж не даємо людям із хворою психікою гострі предмети

Як повідомляв Укрінформ, 14 грудня заступниця міністра оборони Ганна Маляр заявила, що наступна хвиля мобілізації в Україні залежатиме від ситуації на фронті. За її словами, окрім компенсації втрат, у Збройних силах України є потреба у відновленні тих військових, які отримали поранення, а також у заміні тих, хто воює від початку агресії.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-